Pewne zwycięstwo Styły nad Zalewskim finale ostrołęckiego Turnieju Czterech Miast (zdjęcia, wideo)

Adam Styła po raz czwarty w tym sezonie wygrał zawody zaliczane do cyklu Turnieju Czterech Miast. A. Dobkowski
Adam Styła wygrał kolejne zawody zaliczane do cyklu Turnieju Czterech Miast. Tym razem łomżanin okazał się najlepszy na kortach ziemnych w Ostrołęce.

Finał Turnieju Czterech Miast

W niedzielny poranek miały zostać rozegrane spotkania półfinałowe oraz mecz finałowy. Adam Styła po zwycięstwie nad Rafałem Wyrębkiem miał się zmierzyć z Waldemarę Rępą. Ostrowianin zrezygnował jednak z gry w niedzielnej odsłonie turnieju z powodów zawodowych.

W drugim półfinale miało dojść do starcia ostrołęczanina Jordana Czapskiego z łomżaninem Januszem Zalewskim. Reprezentant gospodarzy spóźnił się jednak na swój mecz blisko czterdzieści minut i został zdyskwalifikowany zgodnie z regulaminem.

W efekcie do finałowej batalii przystąpili dwaj najwyżej rozstawieni zawodnicy w turnieju, a mianowicie Adam Styła i Janusz Zalewski, którzy w tym sezonie już dwukrotnie walczyli ze sobą w finale. W poprzednich pojedynkach Styła nie dał szans rywalowi i podobnie było także i tym razem. Janusz Zalewski toczył zaciętą batalię jedynie w pierwszym secie do stanu 3:3. Później kontrolę nad meczem przejął Adam Styła i wygrał pewnie 6:3, a w kolejnej odsłonie meczu niezwykle pewnie 6:2.

- Nie było to dla mnie wcale łatwe spotkanie - mówił po finale Adam Styła. - Z Januszem znamy się od dawna i sporo wiemy o swojej grze. Pierwszy set był dla mnie bardzo trudny, bo rywal prezentował się naprawdę dobrze. Później przejąłem już kontrolę nad meczem i wygrałem po raz czwarty w cyklu Turnieju Czterech Miast. Teraz z pewnością powrócę na korty w Ostrołęce jeszcze w sierpniu na otwarte mistrzostwa miasta.

- W tym sezonie wszyscy grają, a wygrywa i tak Styła - mówił na zakończenie imprezy wręczając puchary prezes Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego Jędrzej Nowak.
Z pewnością ostatnie pojedynki to pokazują, ale na rozpoczęcie całego cyklu łomżanin musiał uznać wyższość Jordana Czapskiego. Patrząc na dyspozycję czołowego ostrołęckiego tenisisty, gdyby nie spóźnienie na półfinał, to i tym razem mogło losy turnieju mogły potoczyć się inaczej.

Finał: Adam Styła (Łomża) - Janusz Zalewski (Łomża)