Pekpol wygrywa, ponownie po tie-breaku

Spotkanie z Wilgą Garwolin było meczem niezwykłej sportowej walki.
Spotkanie z Wilgą Garwolin było meczem niezwykłej sportowej walki. Fot. A. Białobrzewska
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu pokonali w meczu przed własną publicznością Wilgę Garwolin 3:2 i zachowali pozycję lidera rozgrywek II ligi.

Podopieczni Andrzeja Dudźca rozegrali bardzo emocjonujące zawody, które trwały blisko dwie godziny. Podobnie jak w pierwszym meczu o wyniku spotkania przesądził tie-break, w którym to nasi siatkarze okazali się lepsi. Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla ostrołęczan, którzy przegrali dwa kolejne sety do 23 i 22. W kolejnych partiach tego spotkania to jednak podopieczni Andrzeja Dudźca pokazali charakter. Trzecią partię tego meczu wygrali na przewagi 27:25. Czwartego seta do 20, a tie-breaka pewnie do 9. Mimo, że gra w tym meczu pozostawia wiele do życzenia, to najważniejsze są dwa punkty w ligowej tabeli, które umacniają Pekpol na pierwszej pozycji w lidze. Za tydzień nasz zespół czeka spotkania na wyjeździe z najsłabszym zespołem ligi Armatem Kozienice, a następnie 30 stycznia zakończenie fazy zasadniczej i spotkanie z Legią Warszawa.

Pekpol Ostrołęka - Wilga Garwolin 3:2 (23:25, 22:25, 27:25, 25:20, 15:9)