Pekpol w finale turnieju w Siedlcach

Siatkarze Pekpolu pewnie pokonali drugoligowy KPS Siedlce. A jak będzie w finale? Fot. A. Dobkowski
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu zagrają w niedzielnym finale turnieju rozgrywanego w Siedlcach. Zmierzą się w nim z szóstym zespołem Plus Ligi Politechniką Warszawską.

Pekpol Ostrołęka zwyciężył w pierwszym meczu Turnieju Noworocznego drużynę gospodarzy KPS Siedlce 3:0. Pierwszy set spotkania zwiastował niespodziankę, ponieważ mocno zmotywowani zawodnicy KPSu, przy mocnym dopingu kibiców pokonali nasz zespół 25:21. Drugi set ponownie nie rozpoczął się po myśli podopiecznych Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza, ale to nasz zespół miał zdecydowanie lepszą końcówkę. Dobra gra blokiem i skutecznie kończone ataki sprawiły, że to Pekpol wygrał tę partię 25:20.

W trzecim secie nasi siatkarze szybko wypracowali sobie kilku punktową przewagę nad rywalami. Niestety brak koncentracji i kilka prostych błędów sprawiły, że KPS dogonił Pekpol przy stanie 19:19 i zapowiadała się nerwowa końcówka. Nasi siatkarze jednak ponownie zagrali kilka koncertowych akcji i zapewnili sobie zwycięstwo 25:20. W czwartym secie również niespodzianki nie było i to Pekpol wygrał 22:25 i w całym meczu 1:3. Gospodarze w efekcie zagrają o trzecie miejsce, a Pekpol zmierzy się z AZS Politechnika Warszawska, który bez problemów pokonał Ślepsk Suwałki 3:0.

KPS Siedlce - Pekpol Ostrołęka 1:3 (25:21, 20:25, 20:25, 22:25)