Pekpol pokonał Espadon Szczecin po tie-breaku

Siatkarze Pekpolu zdobyli ważne dwa punkty do ligowej tabeli.
Siatkarze Pekpolu zdobyli ważne dwa punkty do ligowej tabeli. A. Dobkowski
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu po dłuższej przerwie odnieśli wyjazdowe zwycięstwo. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca po nierównym meczu pokonali Espadon Szczecin 3:2 i zapisali na swoim koncie niezwykle dwa ważne punkty do ligowej tabeli.

Początek spotkania dla biało-czerwonych nie należał do wymarzonych. Siatkarze Espadonu z nowym trenerem Jerzym Taczałą z dużym animuszem rozpoczęli spotkanie. Świetna zagrywka odrzuciła od siatki zawodników Pekpolu i nie pozwoliła na dobre odpowiednie wyprowadzenie ataków. Espadon wygrał pierwszego seta 25:12 i zyskał dużo pewności siebie.

W drugiej partii to jednak podopieczni trenera Andrzej Dudźca byli zespołem zdecydowanie lepszym. Tym razem Pekpolu zaskoczył rywali celną zagrywką i uniemożliwił odpowiednie rozegranie akcji. Zwycięstwo 25:15 i wyrównanie stanu rywalizacji na 1:1 zapowiadało duże emocje w kolejnych odsłonach meczu.

Trzeci set wygrali gospodarze 25:18, ale w czwartej partii biało-czerwoni robili wszystko, co w ich mocy, aby odnieść zwycięstwo. W końcówce seta zachowali więcej zimnej krwi i wygrali 25:23. W pełnym emocji tie-breaku biało-czerwoni po raz kolejny okazali się minimalnie lepsi 15:13 i w całym meczu wygrali 3:2.

Espadon Szczecin - Pekpol Ostrołęka 2:3 (25:12, 15:25, 25:18, 23:25, 13:15)