Pekpol pokonał Camper i zagra z rewelacyjnym drugoligowcem!

Doping ostrołęckich kibiców pomógł w odniesieniu zwycięstwa.
Doping ostrołęckich kibiców pomógł w odniesieniu zwycięstwa. Fot. A. Dobkowski
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu awansowali do IV rundy Pucharu Polski pokonując w wyjazdowym starciu Camper Wyszków 3:0.

Trener Andrzej Dudziec mimo, iż przed spotkaniem podkreślał, że da szanse występ dostaną praktycznie wszyscy zawodnicy najwyraźniej zmienił zdanie. Na placu gry obejrzeliśmy od pierwszych minut praktycznie najsilniejszy skład z jedną zaskakującą zmianą. Na pozycji libero Adriana Mihułkę zastąpił Grzegorz Białek.

Najwięcej problemów gospodarze sprawili Pekpolowi w pierwszym secie, gdzie dopiero w końcówce podopieczni Andrzeja Dudźca i Lucjana Łomacza przechyli szalę zwycięstwa na swoją stronę. W drugim secie na placu gry pojawili się Karol Szczygielski (w miejsce Tomasza Stańczuka), Tomasz Rutecki (w miejsce Artura Żylińskiego) i Grzegorz Pietkiewicz, który zmieniał się jeszcze kilka razy na rozegraniu z Konradem Woronieckim.

Pekpol zagrał zdeterminowaną siatkówkę, a Mateusz Sacharewicz i Paweł Pietkiewicz swoją zagrywką odebrali rywalowi ochotę do gry. Przegrywając 0:2 gospodarze stracili zapał i w trzeciej partii nie zawiesili zbyt wysoko poprzeczki ostrołęczanom, którzy pewnie wygrali całe spotkanie w równo 70 minut. Ostatni punkt w meczu jak przystało na kapitana zdobył Paweł Pietkiewicz.

W kolejnym spotkaniu Pekpol zagra z kolejnym rewelacyjnym drugoligowcem Krispolem Września, który pokonał pierwszoligowca Rajbud GTPS Gorzów Wlkp. 3:1 (25:18, 17:25, 25:23, 25:18). Zatem czeka nas blisko 400-kilometrowa wycieczka pod Poznań.

Camper Wyszków - Pekpol Ostrołęka 0:3 (22:25, 21:25, 20:25)