Pekpol mistrzem II ligi!!!

Siatkarze Pekpolu we wspaniałym stylu wywalczyli zwycięstwo w całych rozgrywkach. Fot. A. Białobrzewska
Siatkarze ostrołęckiego Pekpolu nie dali wydrzeć sobie mistrzostwo II ligi grupy 3. Podopieczni trenera Andrzeja Dudźca po dwóch zwycięstwach przed własną publicznością, tym razem odnieśli pewne zwycięstwo na terenie rywala 3:0.

Przed meczem obawialiśmy się konfrontacji z Ósemką Siedlce, bowiem historia ostatnich spotkań była zdecydowanie korzystniejsza dla rywali. W ostatnich dwóch latach Pekpol przegrywała bowiem wszystkie spotkania rozgrywane w Siedlcach. Tym razem jednak było inaczej, a nasi wspaniali siatkarze pokazali, kto jest zespołem zdecydowanie lepszym.

Pierwszy set spotkania od samego początku był wyrównany, a obie drużyny zdawały sobie sprawę, jak wiele zależy od tej partii. To jednak podopieczni Andrzeja Dudźca przy stanie przy stanie 13:13 zdołali odskoczyć po udanych atakach i skutecznym bloku. Rywale do tego popełnili kolejno dwa błędy i ostatecznie Pekpol mógł się cieszyć z wygranej w tej partii 25:20.

Podopieczni Andrzeja Dudźca podbudowani tym faktem chcieli zrobić wszystko, aby w drugiej odsłonie meczu pójść za ciosem. I tak się właśnie stało, ale początek tej partii to nokaut ze strony Pekpolu. Nasi siatkarze szybko zyskali prowadzenie 8:2 i trener siedlczan poprosił o czas. Na niewiele się jednak on zdał, bowiem Pekpol cały czas utrzymywał przewagę przez większą część tej partii. Gospodarze jednak również walczyli ambitnie i potrafili doprowadzić do stanu 21:23. Decydujące słowo należało jednak do naszych siatkarzy, który wygrali tego seta 25:21.

W ostatnim, trzecim secie również wygranym przez siatkarzy Pekpolu w pierwszych fragmentach gry dotyczyła się walka punkt za punkt. Podopieczni Andrzeja Dudźca potrafili uciec przy stanie 6:6, na cztery punkty i mieliśmy już 11:7. W kolejnych minutach Pekpol minimalnie powiększał przewagę, a następnie w wyniku błędów trafił po dwa punkty, by ostatecznie wygrać 25:21, w całym spotkaniu 3:0 i odnieść zwycięstwo w całych rozgrywkach.

Ósemka Siedlce - Pekpol Ostrołęka 0:3 (21:25, 20:25, 21:25)