Pech koszykarek Unii Basket. Przegrały... jednym punktem [ZDJĘCIA]

Tylko jeden punkt dzielił obie drużyny w wyniku końcowym. Na nieszczęście koszykarek Unii Basket Ostrołęka z rocznika 2005, to one miały o jedno "oczko" mniej od rówieśniczek z La Basket Warszawa.

Zaczęło się jednak bardzo dobrze, bo w pierwszej kwarcie zawodniczki Unii Basket osiągnęły aż 11-punktową przewagę i mogły mieć nadzieję na zwycięstwo, tym bardziej, że w drugiej kwarcie rywalki zdołały odrobić tylko jeden punkt i na półmetku rywalizacji Unia Basket miała 10-punktową nadwyżkę nad La Basket.

Wszystko zmieniło się w dwóch ostatnich kwartach meczu. W trzeciej odsłonie La Basket odrobiło połowę strat, a po emocjonującej końcówce drużyna z Warszawy okazała się lepsza o... jeden punkt. To niespotykana sytuacja w meczach młodzieży, ale z pewnością też dobra lekcja dla młodych koszykarek z Ostrołęki. Taki jest sport.

Najskuteczniejszą zawodniczką Unii Basket w niedzielnym meczu była Julia Hyjek, autorka 17 punktów.

MUKS Unia Basket Ostrołęka – UKS LA Basket Warszawa 60:61 (18:7, 14:15, 13:18, 15:21)

Unia Basket: Julia Glinka-8, Marta Godzieba-4, Patrycja Żebrowska, Oliwia Mateuszczyk-4, Julia Niedźwiecka-2, Natalia Szkółka-5, Julia Perzanowska-2, Alicja Pierzchała-8, Wiktoria Woźniak, Zuzanna Stryjewska, Dominika Korczakowska-15, Julia Hyjek-17. Trener: Tomasz Pierzchała.