Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Patriotycznie i sportowo

am
Strzela marszałek Płażyński
Strzela marszałek Płażyński A. Mierzwiński
Świętu Niepodległości w Ostrowi towarzyszyły imprezy sportowe.

Oprócz rozgrywanego już od wielu lat turnieju brydża sportowego, w tym roku przy współudziale ks. Sławomira Banacha zorganizowano Turniej Halowej Piłki Nożnej, w którym zmierzyły się drużyny księży, policjantów, samorządowców i parlamentarzystów.
Bezapelacyjne zwycięstwo odnieśli policjanci reprezentowani przez kadrę Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, którzy wygrali wszystkie mecze, zdobywając 35 bramek, a tracąc 8. Wszyscy uczestnicy wyglądali jednak na zadowolonych i uznali turniej za świetną zabawę. Drużyna samorządowców, w której wystąpili obaj starostowie oraz radni powiatowi, miejscy i gminni, zajęła drugie miejsce, trzecie - parlamentarzyści, a czwarte - księża. W drużynie parlamentarzystów zagrał między innymi były marszałek Sejmu Maciej Płażyński, któremu nawet gęsta mgła nie przeszkodziła w przyjeździe z Gdańska do Ostrowi.
- Cieszę się, że tu przyjechałem, to była doskonała zabawa - powiedział po meczu marszałek.
Wygrana policjantów nie powinna według niego nikogo dziwić, gdyż dobra kondycja jest wpisana w ich zawód i gdyby przegrali, należałoby ich zwolnić z pracy. Marszałek oraz pozostali uczestnicy turnieju bardzo wysoko ocenili jego organizację i zapowiedzieli swój udział za rok.
- To bardzo dobry pomysł obchodzenia takich rocznic - stwierdził Maciej Płażyński. - Kiedy trzeba, modlimy się, składamy kwiaty, ale też bawimy się, kiedy jest na to czas, tym bardziej, że jest to rocznica radosna.
Rangę imprezy podniosła niespodziewana krótka wizyta ostatniego prezydenta RP na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego wraz z małżonką - przejeżdżając przez Ostrów odwiedzili uczestników turnieju.
- To bardzo pożyteczna wizyta, gdyż miałem okazję zobaczyć, jak spędza swój wolny od pracy czas młode pokolenie Polaków - powiedział prezydent. - Zamiast siedzieć przed telewizorami, ludzie różnych zawodów wykorzystują go aktywnie uprawiając sport. Każdy sposób jest dobry, aby mówić o takich rocznicach, jak 11 Listopada i przypominać cenę, za jaką nasza wolność została osiągnięta. A jeśli się zważy, że w walce o nią potrzebna była wytrwałość i tężyzna fizyczna, to ten mecz i wysiłek zawodników mają jeszcze dodatkowy sens.
Imprezy sportowe na 11 Listopada przygotował Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki