MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Patriotycznie i sportowo

(am)
Kwiaty od ZSZ nr 4
Kwiaty od ZSZ nr 4 A. Mierzwiński
Długi czterodniowy weekend upłynął w Ostrowi i powiecie głównie pod znakiem obchodów Święta Pracy i rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Rozpoczął go festyn pierwszomajowy zorganizowany przez Sojusz Lewicy Demokratycznej w parku obok pomnika Żołnierza i Partyzanta. Festyn urozmaicił koncert orkiestry OSP, a zakończyło go złożenie kwiatów pod pomnikiem "Ostrowskiej Nike" przez delegacje lokalnych struktur SLD i UP, władz samorządowych miasta i powiatu, związków zawodowych oraz urzędów i instytucji.
Święto Konstytucji 3 Maja obchodzone było nie tylko w Ostrowi, ale także w Małkini, Broku i Komorowie Obchody w mieście zorganizowano przed Dębem Wolności. Po nabożeństwie w intencji Ojczyzny i po przemówieniu burmistrza Mieczysława Szymalskiego, przed znajdującym się tam pamiątkowym obeliskiem złożone zostały wieńce i wiązanki kwiatów. Kwiaty pokryły również podnóże pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego w komorowskich koszarach.
Obchodom Święta Pracy i Konstytucji towarzyszyły liczne imprezy sportowe, głównie mecze piłkarskie oraz turnieje tenisa ziemnego i stołowego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki