Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Parkowanie zakazane

(ar)
Nie będzie można parkować przed blokiem
Nie będzie można parkować przed blokiem Fot. A. Rusinek
Od trzech lat lokatorzy bloku komunalnego przy ul. 1 Maja 13 w Makowie Mazowieckim toczą między sobą wojnę o użytkowanie terenu pod oknami bloku. Jedni parkują tam samochody, innym to bardzo przeszkadza.

Nie będzie można parkować przed blokiem
(fot. Fot. A. Rusinek)

Jedni życzyliby sobie w tym miejscu regularnego parkingu, inni ogródka lub przynajmniej trawnika. Spór wspólnoty mieszkaniowej już niejednokrotnie trafiał do Urzędu Miasta, ale nawet urzędnicze mediacje nie doprowadziły do porozumienia.
Kolejne spotkanie w tej sprawie - z inicjatywy Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej - odbyło się 7 maja. Teresa Bucińska, kierownik ZGM, miała nadzieję, że uda się omówić z przedstawicielami wspólnot mieszkańców ogólną koncepcję zagospodarowania terenu wokół komunalnych bloków przy ul. 1 Maja 13 i ul. Gen. Pułaskiego 9. Okazało się jednak, że szersze koncepcje mieszkańców nie interesują.
- Zagospodarowanie terenu to obowiązek miasta. Lokatorzy do tego dokładać nie będą, bo nie mają z czego. Większość lokatorów w naszym bloku to emeryci i renciści. Zależy nam tylko na spokojnym życiu we własnym mieszkaniu. Oczekujemy więc jedynie decyzji o zakazie parkowania samochodów pod naszymi oknami - stwierdził kategorycznie Stefan Gitler, członek zarządu wspólnoty mieszkaniowej bloku nr 13.
Sprzeciwił się temu Wiesław Żerański, drugi członek tegoż zarządu, który uważa, że miejsce do parkowania pod blokiem jest niezbędne, bo jest coraz więcej właścicieli samochodów. Marianna Kilijańska, która jako trzecia jest w zarządzie wspólnoty, stwierdziła, że właściciele samochodów jej nie obchodzą, a ma prawo do spokoju w swoim domu. Wymiana zdań, przypominająca sąsiedzką podwórkową pyskówkę, skończyła się, na wniosek sekretarza miasta Janusza Jankowskiego, głosowaniem członków zarządu wspólnoty - czy pod blokiem ma być trawnik, czy parking. Wygrał trawnik.
Mimo że w marcu do Urzędu Miasta wpłynęło pismo podpisane przez mieszkańców trzeciej klatki bloku nr 13, wyrażających zgodę na zorganizowanie parkingu pod blokiem, burmistrz w odpowiedzi na to pismo wydał jednak zakaz parkowania.
Na ostatnim spotkaniu w Urzędzie Miasta decyzja burmistrza została więc podtrzymana wolą części mieszkańców bloku. Jeden z przedstawicieli wspólnoty, Leon Zalewski, zaproponował, by na spornym miejscu zasiać trawę i postawić znak zakazu wjazdu. Na tej propozycji stanęło. Na ile właściciele samochodów będą respektować zakaz i szanować trawę, okaże się w przyszłości. Mieszkańcy "trzynastki", jak się okazuje, tworzą niezbyt zgodną wspólnotę, więc ostatnia decyzja w sprawie parkingu stanie się pewnie powodem nowych niesnasek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki