Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Papież pobłogosławił Karniewo

(ar)
Wójt Józef Stopa, radny Waldemar Zając, dyrektor Gimnazjum Wiesława Modzelewska i proboszcz Sławomir Filipski podczas audiencji na Placu św. Piotra w Rzymie
Wójt Józef Stopa, radny Waldemar Zając, dyrektor Gimnazjum Wiesława Modzelewska i proboszcz Sławomir Filipski podczas audiencji na Placu św. Piotra w Rzymie Archiwum
Przedstawiciele gminy i parafii Karniewo - wójt Józef Stopa, ks. proboszcz Sławomir Filipski, dyrektor Gimnazjum Publicznego Wiesława Modzelewska i nauczyciel tego gimnazjum Waldemar Zając - 31 marca byli na audiencji u papieża. Pojechali prosić o zgodę na nadanie imienia Jana Pawła II szkole i o błogosławieństwo dla szkolnej oraz parafialnej społeczności.

- Ksiądz Filipski poruszył niebo i ziemię, byśmy mogli otrzymać tę audiencję i błogosławieństwo Ojca Świętego - mówi wójt Stopa. - Choć do końca nie było pewne, czy dostaniemy się przed oblicze Jana Pawła II, udało się spełnić marzenia. Byliśmy w kolejce drudzy, po delegacji z Filadelfii. Jan Paweł II obejrzał obraz przedstawiający nowe gimnazjum, spytał, skąd jesteśmy i czy na obrazie jest nasza szkoła, po czym wyraził zgodę na nadanie jej własnego imienia i całym sercem udzielił apostolskiego błogosławieństwa duszpasterzom i wszystkim wiernym parafii Karniewo - opowiada wójt. - To trwało moment, ale było wielce wzruszającym przeżyciem. Chwila, którą trudno zapomnieć. A słowa otuchy przekazane przez Jana Pawła II dla całej parafii dodały nam skrzydeł - dodaje.
- Miałem szczęście reprezentować społeczność szkolną jako nauczyciel i jako rodzic, a gminę jako jej radny. Było to dla mnie wielką radością, a błogosławieństwo Jana Pawła II napawa mnie otuchą w dalszej pracy - wyznaje Waldemar Zając.
Reprezentacja Karniewa uczestniczyła także w Światowych Dniach Młodzieży, które w tym czasie trwały na Placu św. Piotra.
- Bardzo budujący i wzruszający był widok tysięcy młodych ludzi, którzy z takim szacunkiem i miłością odnoszą się do człowieka starego i cierpiącego, i tak szczerze potrafią czerpać z charyzmy Jana Pawła II - wspomina Józef Stopa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki