Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Papieska pielgrzymka do Ostrołęki

(mm)
Nas najbardziej zadziwiła fotografia Ojca Świętego z firmowym kubkiem Radia Zet
Nas najbardziej zadziwiła fotografia Ojca Świętego z firmowym kubkiem Radia Zet M. Mrozek
Przez cztery dni ostrołęczanie mogli oglądać w Szkole Podstawowej nr 10 wystawę unikatowych fotografii Adama Bujaka poświęconych podróżom Ojca Świętego do Ojczyzny.

Otwarcie wystawy w środę 22 października stało się poniekąd, za sprawą dyrektor Krystyny Mierzejewskiej, która zaprosiła na jej otwarcie liczne grono gości duchownych i świeckich, ostrołęckim akcentem uczczenia rocznicy pontyfikatu papieża-Polaka. Ostrołęka jest jednym z dziewiętnastu miast, w których są prezentowane fotografie Adama Bujaka wieloletniego przyjaciela biskupa, kardynała i papieża Jana Pawła II.
Wystawę otworzyli wspólnie ksiądz dziekan Witold Bruliński oraz prezydent Ryszard Załuska.
- Chciałbym i ja dołożyć swój kamyczek ze wspomnień - mówił ksiądz dziekan. - Pamiętam przed laty wielką uroczystość koronacji cudownej figury Matki Najświętszej, która odbywała się w Sejnach. Byłem wówczas wikariuszem. Miał tam przyjechać kardynał Wyszyński. Długo na niego czekaliśmy, spóźniał się prawie godzinę. Spacerując na parkingu zauważyłem, że zajeżdża stary, wysłużony mercedes. Z auta wysiadł kardynał Karol Wojtyła. Podszedł do mnie i zapytał skąd jestem. Odpowiedziałem, że pracuję w Suwałkach. "Spóźniłem się - przepraszał kardynał - bo jechałem przez Suwałki. Chciałem świętego Aleksandra odwiedzić i zobaczyć wspaniałego proboszcza księdza Kazimierza Hamerschmidta". Wziął mnie pod rękę i zapytał "jak żyjesz?" Niestety nie mam zdjęcia z tego spotkania, bo nie było wtedy pana Bujaka. Gdyby był, z pewnością miałbym dziś pamiątkę.
Wspaniałe zdjęcia z polskich pielgrzymek patrona Szkoły Podstawowej nr 10 obejrzeli jako pierwsi włodarze miasta i powiatu, radni, komendant policji, prokuratorzy, dyrektor BGŻ SA Andrzej Mieszkowski, banku który sprawuje mecenat nad wystawą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki