MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pani Cecylia Radgowska z gminy Zaręby Kościelne 8.07.2024 skończyła 100 lat! Jubileusz spędziła z rodziną

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
8 lipca pani Cecylia skończyła 100 lat. Pani Cecylia Radgowska mieszka w Nienałtach-Szymanach otoczona rodziną: dziećmi, wnukami i prawnukami. Urodziła ośmioro dzieci, a wychowała siedmioro, jedno dziecko zmarło w wieku niemowlęcym. Doczekała się 14 wnucząt oraz 23 prawnucząt.

Cecylia Radgowska (z domu Rafalik) urodziła się w Gaczkowie. Miała trzy siostry, które przeżyły również długie lata: Sabina – 92 lata, Natalia – 95 lat i Euzebia – 92 lata. Brat Stanisław zaginął podczas wojny. Mama pani Cecylii – Klementyna przeżyła 88 lat.

Podczas wojny pani Cecylia przez 2 lata przebywała na przymusowych robotach w Niemczech. Jej życie naznaczone było wieloma trudami i ciężką pracą, tym bardziej że w 1972 roku nagle przed żniwami zmarł mąż pani Cecylii. Dwoje dzieci było dorosłych, pięcioro wychowywała samotnie. Do niedawna robiła jeszcze na drutach i szydełku. Do tej pory dom zdobią serwetki robione ręką pani Cecylii. Nadal czyta książki i rozwiązuje krzyżówki, potrafi nadal opowiadać śmieszne historyjki. Przed swoimi urodzinami przy pomocy rodziny przyjechała do kościoła, odbyła spowiedź, przystąpiła do komunii świętej oraz uczestniczyła w uroczystości rodzinnej zorganizowanej w Centrum Aktywności Kulturalnej w Zarębach Kościelnych, która odbyła się w niedzielę 7 lipca 2024 roku

- czytamy na stronie internetowej gminy Zaręby Kościelne.

W dniu setnych urodzin w domu pani Cecylii życzenia zdrowia i wielu dni przepełnionych miłością i spokojem, spędzonych w otoczeniu bliskich, przekazała w imieniu całej gminnej społeczności wójt gminy Zaręby Kościelne Urszula Wołosiewicz oraz sekretarz gminy Dorota Subda.

W trakcie spotkania wspominano wiele trudnych i radosnych chwil. Rodzina wspominała pyszne potrawy przygotowywane przez panią Cecylię, jej niezwykłe zdolności manualne i dom rodzinny, w którym nie brakowało troski i miłości. Receptą na długowieczność według pani Cecylii jest humor, codzienna intelektualna i fizyczna aktywność oraz silna wiara w Bożą opiekę.

Źródło: Gmina Zaręby Kościelne

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki