Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Pałac w Czerwinie sprzedany

(epe)
Z zabytkowego pałacu w Grodzisku zostały tylko ruiny
Z zabytkowego pałacu w Grodzisku zostały tylko ruiny A. Wołosz
Po czterech latach przygotowywania i kompletowania dokumentacji gminie udało się doprowadzić do sprzedaży pałacu w Czerwinie. Do przetargu stanęły trzy osoby: z Ostrołęki, z Warszawy i z Ostrowi.

- Wszyscy w jakiś sposób są powiązani z pałacem i z gminą - mówi Ryszard Gocłowski, wójt gminy. - To po prostu powrót do korzeni.
Ostatecznie zabytek kupił przedsiębiorca z Ostrowi. Na powierzchni ok. 3 ha znajduje się zdewastowany, jednak częściowo zachowany budynek, park i staw.
Do tej pory sprzedaż kompleksu pałacowego i parku była utrudniona m.in. przez lokatorów budynku. W pałacu jeszcze niedawno mieszkały trzy osoby - potomkowie służby pałacowej.
- Jedna osoba dobrowolnie się przeniosła, jedna zmarła, a mężczyźnie, który jeszcze do niedawna tam mieszkał gmina znalazła zastępcze lokum - dodaje wójt.
Nieoficjalnie mówi się, że w pałacu Czerwinie powstanie hospicjum lub dom pomocy społecznej.
Niszczeje natomiast zabytkowy zespół parkowy w Grodzisku. Z pałacu pozostały jedynie ruiny, jednak zachowany jest piękny park. Obiekt jest własnością Skarbu Państwa i od kilu lat jest dzierżawiony. Kilka miesięcy temu do gminy zgłosiła się mieszkająca w Niemczech kobieta, która pochodzi z Dzwonka. Zainteresowana była kupnem nieruchomości. Na razie jednak nic w tej sprawie nie wiadomo. W parku pasą się więc krowy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki