Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Padł strach na kupców z Kawaleryjskiej

Julia Szypulska [email protected] tel. 85 748 74 25
Padł strach na kupców z KawaleryjskiejNa targowisku miejskim przy ul. Kawaleryjskiej można kupić niemal wszystko. Na zakupy przyjeżdża tu wielu białostoczan, a także klientów zza wschodniej granicy.
Padł strach na kupców z KawaleryjskiejNa targowisku miejskim przy ul. Kawaleryjskiej można kupić niemal wszystko. Na zakupy przyjeżdża tu wielu białostoczan, a także klientów zza wschodniej granicy. Anatol Chomicz
Trwa rozbiórka starych pawilonów w sąsiedztwie stadionu miejskiego. Handlujący na targowisku obawiają się o swój los. Poprosiłem miasto o wyjaśnienia, jakie ma plany wobec targowiska – mówi radny Sebastian Putra.

Do radnego zwróciło się o pomoc kilku kupców. Napisał on w tej sprawie interpelację do prezydenta Białegostoku.
Wśród handlujących krążą pogłoski, że bazar czeka reorganizacja, a być może nawet przeniesienie w inne miejsce – wyjaśnia Sebastian Putra. – Ludzie są zaniepokojeni, bo pawilony w sąsiedztwie stadionu miejskiego są rozbierane. W tej okolicy planowane są też inwestycje drogowe.

Chodzi między innymi o przebudowę ul. Ciołkowskiego, która rozpocznie się wiosną. Handlowcy boją się o swoje biznesy także dlatego, że w ostatnim czasie w wielu miejscach w Białymstoku bazary zostały zlikwidowane.
– Chciałbym poznać plany miasta w kwestii targowiska – mówi radny Putra.

Bazar przy ul. Kawaleryjskiej to największe tego typu miejsce nie tylko w Białymstoku, ale też w całej Polsce północno-wschodniej. Jego powierzchnia wynosi 8,5 hektara. To tutaj przeniosła się część kupców, gdy zlikwidowano bazary przy ul. Jurowieckiej i Wierzbowej.
– Targowisko miejskie cieszy się coraz większym zainteresowaniem zarówno wśród handlujących przedsiębiorców jak i kupujących – nie kryje Karol Świetlicki, ze spółki Lech, która zarządza bazarem.

Wskazuje on, że pod koniec ubiegłego roku spółka miała podpisanych 1580 umów dzierżawy z kupcami. Co za tym idzie, targowisko przynosi całkiem spory dochód.
Wpływy z tytułu podpisanych umów to 3,7 mln zł – informuje Świetlicki. – Stale prowadzimy też prace nad poszerzeniem oferty, modernizacją obiektów i rozwojem targowiska.
Władze miasta uspokajają, że bazarowi nic nie zagraża.
–  Będzie działał do końca świata i jeden dzień dłużej tak, jak Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy – porównuje Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku. I dodaje, że miasto nie ma żadnych planów wobec targowiska. Kupcy mogą tutaj spokojnie handlować.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Padł strach na kupców z Kawaleryjskiej - Kurier Poranny

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki