MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Oświadczenia do poprawki

(e)
Większość ostrołęckich radnych źle wypełniła oświadczenia majątkowe. Błędy są też w oświadczeniach pracowników Urzędu Miejskiego.

Błędów w oświadczeniach doszukał się zarówno Urząd Wojewódzki, jak i Urząd Skarbowy. Chodzi o zapis o innych dochodach, czyli tzw. błąd Kaczyńskiego. Radni w punkcie ósmym oświadczeń, w pozycji "inne dochody" wpisywali dodatkowe (poza głównym źródłem utrzymania) dochody, np. z tytułu umowy zlecenia.
- Twórca formularza pod słowem "inne" rozumiał wszystkie dochody - tłumaczy Janusz Kotowski, przewodniczący Rady Miasta w Ostrołęce. - My, podobnie jak większość samorządowców w Polsce, zrozumieliśmy to w ten sposób, że dochody zawarliśmy w PIT-ach, a w punkcie ósmym wpisaliśmy dodatkowe źródła zarobkowania.
Pomyłek udało się uniknąć jedynie radnym Andrzejowi Kani i Januszowi Kołakowskiemu. Ponadto, w terminie czyli do końca kwietnia oświadczenia nie złożyła jedna osoba, za co została ukarana - radny nie otrzymał ryczałtu za posiedzenia rady.
Nieprawidłowości w oświadczeniu pojawiły się też u prezydenta Załuski i u ponad 95 proc. składających je urzędników i polegały w większości przypadków również na niewpisaniu w odpowiednią rubrykę podstawowych dochodów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki