Ostrowski policjant Adam Laskowski osiąga sukcesy w brazylijskim jiu jitsu

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Ostrowski policjant asp. szt. Adam Laskowski w tym sezonie praktycznie z każdych zawodów w brazylijskim Jiu Jitsu, w których uczestniczył, przywoził trofea.

Asp.szt. Adam Laskowski służy w policji 19 lat. Sportem zainteresował się na początku 90. Trzy lata temu postanowił spróbować sił w brazylijskim jiu jitsu i to ta dziedzina skradła jego serce. Na co dzień trenuje w ostrowskiej Academii Gorila.

Osiągnięcia Adama Laskowskiego w 2021 roku:

• Marzec: w VIII Grand Prix Polski w Mińsku Mazowieckim zdobył srebrny medal w kategorii niebieski pas do -100,5 kg;
  • Czerwiec: w XI Pucharze Polski No Gi Jiu Jitsu w Luboniu zdobył srebro;
  • Czerwiec: na I Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Brazylijskim Jiu Jitsu Gi i No Gi w Mińsku Mazowieckim wywalczył dwa złote medale w dwóch kategoriach wiekowych;
  • Czerwiec: na XVII Mistrzostwach Polski w formule ADCC w Warszawie zdobył złoto oraz brąz również w dwóch kategoriach wiekowych;
  • Wrzesień: na XVIII Pucharze Polski BJJ w formule Gi w Koninie zdobył srebro;
  • Wrzesień: na XI Mistrzostwach Polski No Gi w Luboniu zdobył brąz;
  • Październik: w XII Turnieju No Gi Fight Grappler Cup w Mińsku Mazowieckim wywalczył złoty medal;
  • Październik: na XVII Mistrzostwach Polski BJJ w formule Gi zdobył brązowy medal w swojej kategorii wagowej do 100,5 kg.

- Jeszcze w listopadzie przed Adamem jeden z ważniejszych turniejów - VII Mistrzostwa Europy CBJJP 2021 w Luboniu. Trzymamy kciuki za pomyślny start i życzymy miejsca na podium - mówi mł.asp. Marzena Laczkowska, rzeczniczka ostrowskiej policji.