MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrów Mazowiecka. Wypadek 10.05.2020. Dwie osoby nie żyją, trzy są ranne. Sprawca zatrzymany 11.05.2020. Jest akt oskarżenia

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Niewyobrażalna tragedia. Doszło do niej w Ostrowi Mazowieckiej na ul. Lubiejewskiej. Dwie osoby zginęły na miejscu, trzy trafiły do szpitala. 11.05.2020 policja zatrzymała podejrzanego o spowodowanie tego wypadku.

Do tragedii doszło w niedzielę 10 maja 2020 na ul. Lubiejewskiej w Ostrowi Mazowieckiej. Wypadek wydarzył się przy cmentarzu. Spowodował go kierowca volkswagena golfa na belgijskich numerach rejestracyjnych.

Kierujący golfem najpierw potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 71-letnią ostrowiankę. Następnie uderzył w hondę, którą kierował 73-latek. Wykonywał on manewr zawracania. Niestety, zarówno przechodząca przez przejście seniorka, jak i kierujący hondą zginęli na miejscu. To małżeństwo, które wracało z cmentarza.

Na tym jednak się nie skończyło. Honda uderzyła w stojące przy cmentarzu auto, w którym znajdowała się kobieta z dwójką dzieci. Cała trójka trafiła do szpitala.

Sprawca zatrzymany

Tymczasem sprawca… porzucił auto i uciekł pieszo z miejsca wypadku. Po zakrojonej na szeroką skalę akcji pościgowej, policja zatrzymała 11.05.2020 podejrzanego o spowodowanie wypadku.

Szczegóły tu

Co ustaliła prokuratura?

Prokuratura Rejonowa w Ostrowi Mazowieckiej prowadzi śledztwo przeciwko 37-letniemu Łukaszowi B., który 10 maja 2020 r. w godzinach porannych w okolicy cmentarza w Ostrowi Mazowieckiej przy ul. Lubiejewskiej spowodował wypadek drogowy, którego skutkiem była śmieć dwóch osób.

Jak wstępnie ustalono w toku śledztwa Łukasz B. jechał samochodem marki VW Golf ul. Lubiejewską. Auto prowadził ze znaczną prędkością. Na wysokości bramy cmentarza przy ul. Lubiejewskiej potrącił pieszą Elżbietę Ż., która znajdowała się w rejonie przejścia dla pieszych. Nadal kierując samochodem, uderzył w prawy bok ustawionego prostopadle do osi jezdni samochodu osobowego marki Honda Civic. Do tego samochodu kierowała się Elżbieta Ż., bowiem samochodem marki Honda kierował mąż Elżbiety Ż. – Bolesław Ż. Następnie uderzył też w zaparkowany przy ulicy samochód osobowy marki Citroen. Obie wymienione osoby, tj. Elżbieta i Bolesław małżonkowie Ż., poniosły śmierć na miejscu wypadku. Troje pasażerów Citroena zostało przewiezionych do Szpitala Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej. Sprawca wypadku zbiegł z miejsca zdarzenia. Samochody osobowe, które brały udział w wypadku spowodowanym przez Łukasza B. zostały zabezpieczone na potrzeby prowadzonego postępowania. Przeprowadzono oględziny pojazdu VW Golf, podczas których zabezpieczono ślady osmologiczne, biologiczne i daktyloskopijne.

Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym i ucieczkę z miejsca zdarzenia oraz naruszenie zakazu sądowego dotyczącego prowadzenia pojazdów mechanicznych po drodze publicznej grozi kara od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

Areszt tymczasowy dla sprawcy wypadku

12.05.2020 37-letni mieszkaniec Ostrowi Maz. usłyszał zarzuty i został tymczasowo aresztowany.

22 września Prokuratura Rejonowa w Ostrowi zakończyła śledztwo prowadzone przeciwko Łukaszowi B. Łukasz B. został oskarżony o popełnienie 4 przestępstw, tj.:

  • umyślne spowodowanie wypadku drogowego 10 maja 2020 na ulicy Lubiejewskiej w Ostrowi Mazowieckiej, poprzez prowadzenie pojazdu marki VW prędkością wynoszącą około 130km/h w terenie zabudowanym, którego skutkiem była śmierć dwóch osób – Bolesława Ż. i Elżbiety Ż., a następnie ucieczkę z miejsca zdarzenia i ukrywania się przed organami ścigania, tj. o czyn z art. 177 §1 k.k. w zw. z art. 178 §1 k.k.
  • w okresie od lutego do 10 maja 2020 w Ostrowi Mazowieckiej i Nagoszewie wielokrotnego naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych kategorii „B” w ruchu lądowym wynikającego z wyroku Sądu Rejonowego w Ostrowi Mazowieckiej oraz naruszenia decyzji Starosty Ostrowskiego o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami, tj. o czyn z art. 244 k.k. i art. 180a k.k. w zw. z art. 11 §2 k.k.
  • w dniu 17 marca 2020 uszkodzenia mienia w warunkach recydywy w salonie partnera Orange w Ostrowi Mazowieckiej poprzez wybicie głową szyby w drzwiach wejściowych do salonu, czym spowodował straty w kwocie 578,10zł, tj. o czyn z art. 288 §1 k.k. w zw. z art. 64 §1 k.k.
  • w dniu 17 marca 2020 nie opuszczenie salonu partnera Orange w Ostrowi Mazowieckiej wbrew żądaniu pracowników salonu i pracowników ochrony, tj. o czyn z art. 193 k.k.

Podczas prowadzonego śledztwa Łukasz B. kilkukrotnie zmieniał wyjaśnienia. Finalnie nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień. Przez cały okres trwania śledztwa wobec Łukasza B. stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Łukasz B. był już wielokrotnie karany sądownie. Za zarzucane czyny grozi mu kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Szczegóły tu

To kolejny śmiertelny wypadek w ostatnich dniach w Ostrowi Mazowieckiej. 4 maja 2020 do tragedii doszło na skrzyżowaniu ulic Sportowej i Szkolnej. Jadący fiatem 78-latek nie ustąpił pierwszeństwa i doprowadził do zderzenia z karetką. Jadąca z nim 83-latka zginęła na miejscu!

Przeczytaj

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki