MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrów Mazowiecka. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wraca do miasta. Sztab działać będzie w Szkole Podstawowej nr 2

Mieczysław Bubrzycki
Mieczysław Bubrzycki
Tak wolontariusze WOŚP zbierali na ulicach Ostrowi Mazowieckiej w styczniu 2018 roku
Tak wolontariusze WOŚP zbierali na ulicach Ostrowi Mazowieckiej w styczniu 2018 roku MIlena Jaroszewska
Ostrów Mazowiecka. W 2020 roku, po rocznej przerwie, w mieście znów będzie działać sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

12 stycznia 2020 roku, w Ostrowi Mazowieckiej, po rocznej przerwie znów będzie działać sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku sztab nie działał

W Ostrowi Mazowieckiej pod koniec ubiegłego roku okazało się, że w styczniu 2019 roku, po raz pierwszy, nie będzie działał sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przez ostatnie lata mieścił się on w LO im. Kopernika.

W styczniu 2019 r. na ulicach Ostrowi kwestowało tylko kilku wolontariuszy z Małkini, byli także wolontariusze z Zambrowa i Różana.

Wkrótce potem na Facebooku, na profilu Miejskiego Domu Kultury, ukazał się list Marty Molskiej, dyrektor MDK:

„Miejski Dom Kultury o tym, że w Ostrowi, nie będzie sztabu dowiedział się pod koniec grudnia, a wtedy było już za późno, by się zarejestrować. Niestety, nie wiedzieliśmy, że organizator, który przez ostatnie lata zajmował się koordynacją WOŚP w Ostrowi Mazowieckiej, zrezygnował i nie znamy przyczyn tej decyzji.
Deklarujemy, że w przyszłym roku zagramy jak nigdy dotąd i 28. WOŚP przejdzie do historii miasta. Gramy do końca świata i jeszcze dzień dłużej. Tak fantastycznej inicjatywy, jak WOŚP, nie oddamy już nikomu innemu. Macie moje słowo”.

Wpis Marty Molskiej burmistrz Jerzy Bauer skomentował tak: „Brawo, Pani Marto!”

Orkiestra znów zagra

Pani dyrektor dotrzymała słowa. 6 listopada na profilu MDK ukazała się informacja, że 12 stycznia 2020 roku w Ostrowi działać będzie sztab WOŚP. Finał 28 WOŚP zorganizują wspólnie Fundacja Dzień Dobry oraz Miejski Dom Kultury.

- Postanowiliśmy w tym roku połączyć nasze siły, energie i doświadczenia – mówi Anna Krajewska, prezes Fundacji Dzień Dobry. -

Wspólnie jesteśmy w stanie zrobić więcej i lepiej, stąd pomysł, by finał robić razem.

W najgorętszą niedzielę zbliżającej się zimy Miejski Dom Kultury zaprosi mieszkańców miasta i całego powiatu ostrowskiego do Szkoły Podstawowej nr 2 na koncerty i licytacje organizowane w ramach 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

- Na miejscu, prócz koncertów, na wolontariuszy, którzy trafią do nas z różnych stron, będzie czekała gorąca herbata i coś na ząb – powiedziała Marta Molska, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Ostrowi Mazowieckiej. - Już teraz zapraszamy artystów, lokalnych przedsiębiorców i aktywistów społecznych, którzy chcą wesprzeć tę inicjatywę.

Cieszymy się, że MDK wraz z innymi organizacjami pozarządowymi zagra dla dziecięcej medycyny zabiegowej.

Po raz czwarty trudnej roli szefa sztabu podjęła się Sandra Florczak.

- Finał odbędzie się 12 stycznia 2020 roku, tego dnia nie zabraknie wolontariuszy na ulicach Ostrowi Mazowieckiej. Planujemy zorganizować też tradycyjne imprezy towarzyszące – poinformowała. – Będziemy zbierać środki na zakup urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Osoby, które chciałyby zostać wolontariuszami w czasie 28. Finału WOŚP w Ostrowi i powiecie, powinny się zgłosić do Sandry Florczak ([email protected]).

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki