MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrów Mazowiecka. Przedszkola. Jednak więcej grup 8-godzinnych?

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
- Wiele wskazuje na to, że będziemy w stanie wydłużyć czas opieki nad dziećmi do 8 godzin. W tych przypadkach, w których jest o niezbędne - mówi Dorota Ambroziak, dyrektor wydziału oświaty w ostrowskim ratuszu.

To temat, o którym głośno w Ostrowi Mazowieckiej.

Pisaliśmy o tym w czerwcu, w artykule: Zamieszanie wokół ostrowskich przedszkoli

W ramach planu oszczędnościowego (związanego z pandemią koronawirusa) burmistrz zapowiedział zmniejszenie (z 8 do 5) liczby godzin w 2/3 oddziałów przedszkolnych, od września. Ta zapowiedź wzburzyła część rodziców i część radnych. Wiele emocji było na nadzwyczajnej sesji rady miasta, 4 czerwca.

W piątek, 3.07.2020 na profilu FB Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej ukazała się wypowiedź Doroty Ambroziak, dyrektor wydziału oświaty.

Czytamy: Samorząd wychodząc naprzeciw oczekiwaniom co do opieki przedszkolnej w roku szkolnym 2020/2021, dostosowuje godziny pracy miejskich przedszkoli do zapotrzebowania zgłaszanego przez rodziców.
Dyrektorzy placówek w rozmowach indywidualnych z rodzicami ustalają zakres opieki koniecznej. Dzięki temu pełną opieką przedszkolną objęci są ci, którzy nie mają możliwości zorganizowania opieki domowej ponad 5-godzinnego pobytu w przedszkolu.

- Czas planowania i zatwiedzenia arkuszy organizacyjnych przypadł w tym roku w bardzo trudnym dla nas okresie, mimo to przyjęliśmy na nowy rok szkolny o 50 dzieci więcej niż obecnie i od września w ostrowskich przedszkolach opieką objętych będzie 760 dzieci w 31 oddziałach. Część z nich to grupy 5-godzinne - informuje dyrektor Ambroziak. - Odbyło się kolejne spotkanie burmistrza z dyrektorami placówek. Dyrektorzy w indywidualnych rozmowach z rodzicami określali zakres potrzeb rodzin i proponowali optymalne rozwiązania.

Wiele wskazuje na to, że będziemy w stanie wydłużyć czas opieki nad dziećmi do 8 godzin. W tych przypadkach, w których jest o niezbędne.

Chcemy pomóc jak największej liczbie rodziców. Mamy nadzieje na wdrożenie rozwiązań satysfakcjonujących nas wszystkich - dodaje dyrektor.

Konkrety może tu nie padły, ale pojawiło się światełko w tunelu. Dyrektor Ambroziak podała też informację o kosztach funkcjonowania przedszkoli w Ostrowi Mazowieckiej. To 9,6 mln zł, w tym z budżetu miasta - 6,5 mln zł.

Zobacz inne materiały z powiatu ostrowskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki