MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrów Mazowiecka. Poważna awaria wodociągu, 5.01.2020. Przez kilka godzin całe miasto nie miało wody

Mieczysław Bubrzycki
Mieczysław Bubrzycki
W Ostrowi Mazowieckiej była poważna awaria wodociagu
W Ostrowi Mazowieckiej była poważna awaria wodociagu FB Jerzy Bauer
Ostrów Mazowiecka. Przez sporą część niedzieli wszyscy ostrowianie nie mieli wody. Awaria została już usunięta. 6.01.2020 awarii uległ rurociąg z zimną wodą przy ulicy Noakowskiego.

W niedzielę, 5 stycznia 2020 roku, w Ostrowi Mazowieckiej pękła jedna z głównych rur wodociągowych w mieście, ma średnicę 300 mm. Stało się to na skrzyżowaniu ulic 3 Maja i Grota Roweckiego, pod wjazdem na teren nadleśnictwa.

Kiedy awaria została zlokalizowana, w celu obniżenia ciśnienia wody w sieci trzeba było zamknąć dopływ wody do znacznej części miasta. Było to około godz. 10.00.

- Ekipa Zakładu Gospodarki Komunalnej przystąpiła do pracy i po kilku godzinach wydawało się, że jest już po awarii – powiedział nam burmistrz Jerzy Bauer. - Niestety, okazało się, że trzeba do sprawy wrócić i późnym popołudniem z powodu wysokiego ciśnienia wody podjęto decyzję o zamknięciu głównego zasuwu na terenie stacji uzdatniania wody. To jednak oznaczało, że wody nie miało całe miasto. Przy placu Wolności ustawiliśmy beczkowóz z wodą.

Usuwanie awarii zakończyło się późnym wieczorem, woda popłynęła do mieszkań tuż po godz. 23.00.

To była najpoważniejsza awaria wodociągowa w ostatnich latach, podobnej nie pamiętam

- mówi burmistrz Jerzy Bauer. - Z początku wydawało się, że to zwykła awaria i jej usuwanie potrwa krócej, ale nie przewidzieliśmy wszystkich okoliczności. Na czas usuwania awarii nie miało wpływu to, że doszło do niej w niedzielę. Ekipy ZGK przystąpiły do pracy niezwłocznie, działały sprawnie i chcę im za to podziękować. Chcę też podziękować mieszkańcom za wyrozumiałość.

We wtorek 7 stycznia 2020 w Urzędzie Miasta będą szczegółowo analizować zarówno przyczyny awarii, jak i przebieg prac przy jej usuwaniu.

Sprawie musimy przyjrzeć się bliżej, bo skutki awarii były poważne

- powiedział burmistrz.

Awaria w niedzielę, awaria w poniedziałek

A w poniedziałek 6 stycznia 2020 tuż po godz. 11.00 na FB Urzędu Miasta w Ostrowi ukazała się informacja o... awarii rurociągu z zimną wodą przy ulicy Noakowskiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki