MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrów Mazowiecka. Planowana budowa stacji paliw w centrum miasta. Oświadczenie burmistrza

Mieczysław Bubrzycki
UM Ostrów Maz.
Burmistrz Ostrowi Mazowieckiej wydał oświadczenie w sprawie planowanej budowy stacji paliw. Sprawa tej inwestycji budzi w mieście duże emocje

15 marca Jerzy Bauer, burmistrz Ostrowi Mazowieckiej, wydał oświadczenie w sprawie planowanej budowy stacji paliw przy ul. 3 Maja. To temat, o którym dużo się mówi. Nowy właściciel działki naprzeciw kościoła pw. Wniebowzięcia NMP chce tam pobudować stację paliw.

Pisaliśmy o tym niedawno: Protest w sprawie budowy stacji paliw

A oto oświadczenie burmistrza Jerzego Bauera:

„30 maja 2018 r. do Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej wpłynął wniosek inwestora w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie stacji paliw przy ul. 3 Maja na działkach 1668/1, 1668/2 obręb 0001 Ostrów Mazowiecka.
  • 5 czerwca 2018 r. wszcząłem postępowanie związane z wydaniem tzw. decyzji środowiskowej i przesłałem stosowną korespondencję do stron i instytucji postępowania.
  • 29 czerwca 2018 r. wydałem postanowienie o obowiązku przeprowadzenia oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko. Zostało ono zaskarżone przez inwestora do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Ostrołęce.
  • Moje postanowienie zostało utrzymane w mocy.
  • 30 stycznia 2019 r. do Urzędu Miasta wpłynął raport oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko.
  • 5 lutego 2019 r. przekazałem otrzymany raport do właściwych instytucji.

W okresie trwania procedury Rada Miasta, z uwagi na liczne protesty w sprawie budowy stacji paliw w planowanym miejscu, podjęła dwa negatywne stanowiska, które zostały przekazane do wszystkich posłów i senatorów z okręgu.

Podczas trwającego postępowania administracyjnego biorę pod uwagę wszystkie opinie, zastrzeżenia i protesty wpływające od instytucji i osób prywatnych.

Jako mieszkaniec miasta jestem przeciwny budowie stacji paliw w planowanej lokalizacji”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki