Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrów Mazowiecka. Na sesji o szpitalu. Czy program naprawi szpital? [ZDJĘCIA, WIDEO]

Mieczysław Bubrzycki
Mieczysław Bubrzycki
Radni powiatu ostrowskiego zebrali się na ostatniej sesji w tej kadencji. Gorącym tematem był program naprawczy szpitala

W ostrowskim starostwie 28 września zebrała się Rada Powiatu. To ostatnia sesja w tej kadencji, było ich w sumie 36. Radni przyjęli kilka nie niecierpiących zwłoki uchwał, m.in. dotyczących zmian w budżecie.

Radna Danuta Janusz zapytała starostę, co dzieje się w sprawie stacji paliw, która ma
powstać przy ul. 3 Maja, naprzeciw kościoła.

- Zarówno ja, jak i radni, jesteśmy przeciwni tej inwestycji – oświadczył starosta. - Na razie nie wydane zostało jeszcze pozwolenie na budowę. Przedsiębiorcy, który kupił tę działkę, zależy nie tyle na stacji paliw, co na sklepie nocnym, w którym będzie mógł sprzedawać alkohol.

Radny Mieczysław Szymalski zaproponował, aby przyjąć stanowcze stanowisko rady w rej sprawie i przesłać do różnych instytucji. Starosta ma zlecić pracownikom napisanie takiego stanowiska.

Radni uchwalili program naprawczy ostrowskiego szpitala. Zgodnie z przepisami, muszą go mieć wszystkie placówki, które mają ujemny wynik finansowy. Zanim doszło do uchwalenia, radna Danuta Janusz oświadczyła, że ma długą listę uwag do programu.

- Ten dokument to jakiś zlepek informacji, który trudno nazwać programem naprawczym – powiedziała radna. - Są w nim niekonsekwencje, można odnieść wrażenie, że autorzy, którzy go pisali, posługiwali się metodą „kopiuj – wklej”. Jako jeden z punktów naprawy sytuacji w szpitalu zapisano organizację usług komercyjnych, wśród nich rehabilitacyjnych. Jak można mówić o komercjalizacji w naszym biednym społeczeństwie. To tylko jedna z wielu moich uwag.

- Nasz szpital jest w niezłej sytuacji w porównaniu z innymi, mamy zachowaną płynność finansową – wyjaśniała dyrektor Elżbieta Malec. - Program naprawczy wykonała firma zewnętrzna i zrobiła to rzetelnie. Trudno jest jednak zapisać w nim bardzo konkretne zadania, dopóki sytuacja w służbie zdrowia jest wciąż trudna i niepewna. Co do komercjalizacji, to nie będzie się to odbywać kosztem usług zakontraktowanych. Nosimy się z takim zamiarem, bo pacjenci zgłaszają takie zapotrzebowanie. Zapewniam, że mimo kłopotów nie zapominamy, że naszym podstawowym zadaniem jest troska o życie i zdrowie pacjentów.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki