Ostrów Mazowiecka. Karatecy walczyli w Chełmie, 8.03.2020. Wywalczyli cztery medale. Zobaczcie zdjęcia

Mieczysław Bubrzycki
Ostrowscy karatecy powrócili z Chełma z medalami

8 marca 2020 r. w Chełmie rozegrano Mistrzostwa Makroregionu Wschodniego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików. Mimo zagrożenia koronawirusem zawody zgromadziły 360 zawodników z 42 klubów z 4 województw północno-wschodniej Polski.

Ostrowski Klub Karate Kyokushinkai reprezentowało 7 zawodników, wywalczyli 4 miejsca na podium.

Bardzo dobrze spisali się zawodnicy w technicznej konkurencji kata. Ewa Pasek w kategorii juniorek zajęła drugie miejsce w gronie osiemnastu zawodniczek. Podobnie Bartosz Równy w kategorii juniorów młodszych. Po pierwszej turze oboje zajmowali trzecie miejsca, a podczas tury finałowej wywalczyli drugie.

Bardzo dobry występ zaliczyli zawodnicy w kumite. W bardzo licznych kategoriach młodzików Tomasz Parafiński wywalczył drugie miejsce, a Kacper Podbielski stanął na trzecim miejscu podium. Obydwaj w drodze na podium stoczyli po 3 walki.

Pozostali zawodnicy również stoczyli dobre pojedynki, jednak nie stanęli na podium. Ewa Pasek w kumite seniorek zajęła szóste miejsce, Filip Pasek w kumite juniorów młodszych był siódmy. Obydwoje walczyli z dogrywkami. Kacper Frączyk – junior młodszy po wyrównanej walce - również z dogrywką - przegrał awans do ósemki.

Zawody stały na wysokim poziomie, a medale wywalczone zostały przez ostrowskich karateków w najliczniej obsadzonych kategoriach.

Podczas zawodów w Chełmie zarówno sensei Radosław Grabowski, jak i sensei Tomasz Marcjaniak, opiekowali się zawodnikami i sekundowali podczas walk.