Ostrów Mazowiecka. Galeria Pasaż Sztuki już otwarta....

  Ostrów Mazowiecka. Galeria Pasaż Sztuki już otwarta. Obejrzyj wystawę malarstwa [ZDJĘCIA]

  Milena Jaroszewska

  Tygodnik Ostrołęcki

  Tygodnik Ostrołęcki

  Ostrów Mazowiecka. Galeria Pasaż Sztuki już otwarta. Obejrzyj wystawę malarstwa [ZDJĘCIA]
  1/10
  przejdź do galerii

  ©Milena Jaroszewska

  W Ostrowi Mazowieckiej otwarto drugą galerię. Swoje prace zaprezentowały trzy utalentowane ostrowianki
  7 października w Ostrowi Mazowieckiej otwarto Galerię Pasaż Sztuki. Galeria jest nową inicjatywą Ostrowskiego Towarzystwa Inicjatyw Kulturalno-Oświatowych, a mieści się na korytarzu bursy szkolnej przy ul. Rubinkowskiego. Pasaż Sztuki ma być miejscem dla szerokiego grona lokalnych artystów: malarzy, rzeźbiarzy, fotografów czy rysowników, którzy poprzez wystawienie swoich prac będą popularyzować sztukę wśród mieszkańców powiatu. Galeria ma być też miejscem spotkań środowiska artystycznego oraz osób zainteresowanych sztuką.

  Galeria zajmuje powierzchnię ponad 100 metrów kw.

  - Każdy artysta będzie mógł wykorzystać tę przestrzeń według własnego uznania – mówił podczas otwarcia galerii Rafał Swaczyna, członek OTIKO i kierownik Sceny Kotłownia. - Nie będziemy nic nikomu narzucać.

  Rafał Swaczyna podziękował obecnemu na otwarciu galerii staroście Zbigniewowi Kamińskiemu za oddanie pomieszczenia na potrzeby galerii oraz za pomoc w remoncie. Poinformował też, że galeria nie będzie generować żadnych kosztów, ponieważ jest w korytarzu, który i tak trzeba oświetlać i ogrzewać.

  Pierwsza wystawa, realizowana we współpracy z powiatem, to prezentacja prac ostrowianek Anny Pieńkos, Ewy Krawczyk i Justyny Wilczyńskiej.

  Anna Pieńkos to polonistka, historyk sztuki, prowadzi pracownię artystyczną Tusiemaluje. Jej prace łączą ze sobą kobiece piękno i piękno natury, odważne, intensywne kolory zestawione są z barwami pastelowymi, a kształty są jednocześnie bardzo wyraziste i tajemnicze.

  Ewa Krawczyk jest absolwentką wydziału grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie oraz autorką i realizatorką warsztatów z grafiki warsztatowej w Warszawie i Ostrowi. Na wystawie prezentuje cykl „Oblicza nocy”. To seria prac, które przedstawiają noc – z pozoru wszystkie noce są do siebie podobne – ciemne, ale tak naprawdę każda jest inna, co artystka pokazuje w swoich dziełach.

  Justyna Wilczyńska – absolwentka kierunku malarstwo wydziału sztuk pięknych Uniwersytetu im. Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz uczestniczka plenerów malarskich w całej Polsce przedstawiła cykl prac związanych z rodzinną miejscowością Choiny. „Pola pamięci” to prezentacja tego samego krajobrazu o różnych porach roku i porach dnia.

  Prace artystek różnią się od siebie, co sprawia, że wystawa jest różnorodna i każdy może tu znaleźć coś dla siebie.

  - Cieszę się, że dziewczęta rozwijają skrzydła – mówiła Jolanta Szulborska, instruktor plastyki Miejskiego Domu Kultury. - Mama Ewy Krawczyk powiedziała: „Wychowała pani konkurencję”. Ale jeśli to jest zdrowa konkurencja, to jest to dobra konkurencja. Cieszę się, że dziewczyny będą wychowywały kolejne pokolenia artystów i w Ostrowi tych artystów przybędzie.

  Artystki przypomniały też, że wszystkie zaczynały swoją przygodę ze sztuką właśnie pod okiem Jolanty Szulborskiej, za co serdecznie jej podziękowały.

  - Gdyby nie pani, nie byłoby tej galerii, bo nie byłoby tych pań. - dodał Rafał Swaczyna.

  Wystawę można oglądać do 29 października. Uroczyste otwarcie galerii odbyło się w niedzielę, 7 października.

  Zobacz galerię

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polub nas na Facebooku

  Specjalnie dla Was

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  Pół roku za pół ceny! Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej

  QUIZ: Jak dobrze znasz Ostrołękę - co to za miejsca?

  QUIZ: Jak dobrze znasz Ostrołękę - co to za miejsca?

  Wybieramy najlepszych fotografów - profesjonalistów i amatorów | GŁOSUJ

  Wybieramy najlepszych fotografów - profesjonalistów i amatorów | GŁOSUJ