Ostrów Maz. Policjant roku powiatu ostrowskiego wybrany. Kto nim został?

Aleksandra Zdanowicz
Aleksandra Zdanowicz
Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej
Ostrów Maz. Kapituła konkursowa była jednomyślna.

Policjantem Roku 2020 Powiatu Ostrowskiego – został st.asp. Adam Laskowski. Kapituła konkursowa w składzie: Zbigniew Chrupek (starosta ostrowski), Józef Rostkowski (wicestarosta ostrowski), podisnp. Mirosław Olszewski (Komendant Powiatowy Policji w Ostrowi Mazowieckiej), Marek Brzuski (Przewodniczący Zarządu Terenowego Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Ostrowi Mazowieckiej), Milena Warcaka (Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Spraw Społecznych) była jednomyślna.

Kim jest policjant roku 2020?

Adam Laskowski jest policjantem od 2002 roku. Obecnie zajmuje stanowisko referenta Zespołu Operacyjno-Rozpoznawczego Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. W przeszłości pracował w Zespole Kryminalnym w KP Ząbki, Referacie Patrolowo-Interwencyjnym KPP Ostrów Mazowiecka oraz Zespole Dochodzeniowo-Śledczym KPP Ostrów Maz.

- Policjant ten wykazuje się bardzo dużym zaangażowaniem w wykonywanie zadań i obowiązków służbowych na zajmowanym stanowisku. Wykonuje je na wyróżniającym się poziomie, bardzo często z poświęceniem czasu wolnego lub pracując w weekendy. Jego poświęcenie w realizację zadań służbowych przekłada się na wysoką jakość prowadzonych postępowań w sprawach o różnego rodzaju przestępstwa, w tym szybkie ustalanie i zatrzymywanie sprawców kradzieży, kradzieży z włamaniem, rozbojów i innych czynów zabronionych, co przedkłada się przede wszystkim na właściwe zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie powiatu ostrowskiego - czytamy w uzasadnieniu.

"Laureat posiada dużą wiedzę merytoryczną, umiejętności i doświadczenie zawodowe niezbędne do właściwej realizacji przydzielonych zadań. Chętnie pomaga mniej doświadczonym policjantom w pogłębianiu wiedzy zawodowej, dzieląc się przy tym swoim doświadczeniem oraz pomagając w prowadzeniu bardziej złożonych postępowań. Jest sumiennym i zdyscyplinowanym policjantem, swoim postępowaniem oraz wzorowo pełnioną służbą podnosi sprawność działania ostrowskiej policji, kreując przy tym jej pozytywny wizerunek w oczach społeczeństwa".

Poza służbą w policji od 1993 roku trenuje sztuki walki, w tym kung-fu i system samoobrony. Posiada uprawnienia instruktora i trenera II klasy sportów samoobrony i ju-jtsu. Od kilku lat bierze czynny udział w różnego rodzaju turniejach rangi krajowej i międzynarodowej, zajmując w nich czołowe miejsca, a niekiedy wygrywając. W turniejach tych bierze udział za własne środki finansowane bez wsparcia sponsorów i w czasie wolnym od służby. Od 2017 roku trenuje BIJ w UKS GORILA w Ostrowi Mazowieckiej.

W 2019 roku zdobył III miejsce w plebiscycie sportowca roku makroregionu ostrołęckiego. W 2020 roku jest prowadzącym program „Bezpieczna ostrowianka” organizowanym przez KPP Ostrów Maz. Od 2001 roku jest Honorowym Dawcą Krwi i dotychczas oddał już 40 litrów krwi, za co w 2018 r. został uhonorowany przez Ministra Zdrowia medalem Zasłużony Dla Zdrowia Narodu.

Policjantka roku 2020

Policjantką Roku 2020 Powiatu Ostrowskiego – została st.asp. Katarzyna Szlaszyńska. Tu także komisja konkursowa była jednomyślna. St. asp. Szlaszyńska służbę w policji pełni od 25 marca 2004 roku. Obecnie wykonuje zadania służbowe na stanowisku asystenta Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Komisariatu Policji w Małkini Górnej.

- Katarzyna Szlaszyńska jest funkcjonariuszem sumiennym z bardzo dużym doświadczeniem zawodowym, co przekłada się na jakość wykonywanych przez nią czynności służbowych, a także prowadzonych postępowań przygotowawczych. Z uwagi na jej doświadczenie zawodowe przydzielane są jej do prowadzenia sprawy o największym ciężarze gatunkowym oraz wielowątkowe.
Policjantka do wykonywanych przez siebie zadań służbowych podchodzi z bardzo dużym zaangażowaniem, wykazując się przy tym profesjonalizmem oraz znajomością obowiązujących unormowań prawnych - czytamy w uzasadnieniu wyboru.

St. asp. Katarzyna Szlaszyńska, biorąc pod uwagę specyfikację służby w policji – kontakt z ofiarami przestępstw, a także ich sprawcami – doskonale radzi sobie w sytuacjach kryzysowych. Jest funkcjonariuszem zdyscyplinowanym i dyspozycyjnym, który nabytą wiedzę chętnie przekazuje młodszym policjantom. Swoją postawą i zaangażowaniem w realizację ustawowych zadań policji pozytywnie wpływa na wizerunek policji w oczach lokalnej społeczności. Wykazuje się dużą kreatywnością w rozwiązywaniu problemów, rozumie potrzeby wynikające ze specyfikacji zawodu policjanta, często realizując czynności z poświęceniem czasu wolnego.

Laureatka, prowadząc w ostatnim czasie postępowania przygotowawcze, doprowadziła do ustalenia oraz zatrzymania, a następnie pociągnięcia do odpowiedzialności karnej sprawców ciężkiego pobicia mieszkańca Małkini Górnej, a także ustalenia zatrzymania i pociągnięcia do odpowiedzialności karnej trojga mieszkańców Warszawy, którzy na terenie Małkini Górnej przy użyciu przemocy oraz niebezpiecznych narzędzi usiłowali wpłynąć na treść zeznań osoby pokrzywdzonej rozbojem.

Laureaci Konkursu zostali nagrodzeni w piątek 24 lipca 2020 roku, w rocznicę powołania polskiej policji państwowej.

Zobacz inne materiały

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie