Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrów. Biblioteka pod chmurką. Szafy biblioteczne mają zachęcać do czytania. Mają zwolenników, ale są też zastrzeżenia

Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
- Moim zdaniem te szafy nie są dobre. Któregoś dnia moja wnuczka znalazła tam publikację dla dorosłych. Czy ktoś kontroluje książki, które są tam umieszczane? - pyta czytelniczka.

Biblioteka pod chmurką to projekt, którego celem jest promowanie czytelnictwa. Na terenie Ostrowi postawiono kilka szaf (m.in. przy Starej Elektrowni i przy pomniku ks. Anny Mazowieckiej), aby każdy mógł wziąć z niej książkę i przeczytać, a następnie odłożyć i pozwolić przeczytać ją komuś innemu. Każdy może tutaj zostawić swoją książkę.

Projekt Miejskiej Biblioteki Publicznej został zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego.

Jakie publikacje są umieszczane w szafach? Przeróżne: obyczajowe, specjalistyczne, przeznaczone dla uczniów i najmłodszych dzieci. Niestety, choć pomysł jest bardzo dobry, to od jego powodzenia zależy podejście odbiorców. A z tym jest różnie.

Moim zdaniem te szafy nie są dobre. Któregoś dnia moja wnuczka znalazła tam publikację dla dorosłych. Czy ktoś kontroluje książki, które są tam umieszczane?

- pyta czytelniczka.

Z pytaniami zwróciliśmy się do dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej, Jolanty Andruszkiewicz.

Szafy są przeglądane raz w tygodniu, a książki, które się tam znajdują weryfikowane. Niestety, nie mamy wpływu, kto co wkłada do szafy, bo takie jest założenie projektu - to mieszkańcy wymieniają między sobą książki... W tej chwili, szafy są już sprzątnięte na okres zimowy

- mówi Jolanta Andruszkiewicz.

Dyrektor biblioteki mówi, iż mimo że zdarzają się akty wandalizmu, to szafy zostały bardzo dobrze przyjęte w Ostrowi. Było to widać po rotacji książek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki