Ostrovia zbiła Tygrysa. Zobacz zdjęcia

Tym razem Ostrovia cieszyła się z kompletu punktów
Tym razem Ostrovia cieszyła się z kompletu punktów Sławomir Stempczyński
Piłkarki Ostrovii Ostrów Mazowiecka odniosły niezwykle cenne zwycięstwo w kolejnym spotkaniu o mistrzostwo III ligi. Tym razem podopieczne trenera Michała Kacprzaka pokonały w starciu przed własną publicznością niepokonanego lidera rozgrywek Tygrysa Huta Mińska 3:1.

W pierwszej połowie spotkania więcej z gry miały rywalki, które potrafiły przeprowadzić kilka składnych akcji zakończonych strzałem na bramkę strzeżoną przez Joannę Żak. Zawodniczki Tygrysa więcej miały również z posiadania piłki, ale mimo to w pierwszej połowie spotkania nie potrafiły objąć prowadzenia. Gospodynie skupiły się głównie na defensywie i próbie gry z kontry.
- Na pochwałę za pierwszą odsłonę meczu zasługuje nasza bramkarka Joanna Żak, która świetnymi interwencjami zapobiegła utracie gola - podkreśla już po meczu szkoleniowiec ostrowskiego zespołu Michał Kacprzak.

Po zmianie stron gospodynie wyszły na plac gry odmienione i już w 48. minucie spotkania objęły prowadzenie. Po akcji lewą stroną przeprowadzoną przez Klaudię Zarębę i Katarzynę Świercz jedna z obrończyń gości zagrała w polu karnym piłkę ręką. Arbiter spotkania nie miał wątpliwości i podyktował jedenastkę dla Ostrovii. Do piłki podeszła Joanna Żak i pewnym strzałem wyprowadziła gospodynie na prowadzenie. Dokładnie sześć minut później podopieczne trenera Michała Kacprzaka cieszyły się z drugiej bramki. Tym razem Izabela Tyszka świetnie minęła rywalkę w obrębie pola karnego i w sytuacji sam na sam nie zmarnowała świetnej okazji do zdobycia bramki.

Mimo pewnego prowadzenie 2:0 gospodynie konstruowały kolejne ataki. Po dokładnym prostopadłym podaniu Katarzyny Świercz - Izabela Lenarczyk znalazła się w świetnej sytuacji do strzelenia bramki i podwyższyła wynik konfrontacji na 3:0. Zespół z Huty Mińskiej stać było na honorowe trafienie w końcówce meczu i spotkania zakończyło się ostatecznie zwycięstwem Ostrovii 3:1.

- Jestem bardzo zadowolony z tego spotkania, a szczególnie z drugiej odsłony meczu, w której nasz zespół potrafił zdominować rywala i zdobyć trzy bramki - podkreśla szkoleniowiec Ostrovii Ostrów Mazowiecka Michał Kacprzak. - Cieszy mnie również fakt, iż w pięciu spotkaniach zachowaliśmy miano niepokonanej drużyny.

W tabeli III ligi mazowieckiej piłkarki Ostrovii Ostrów Mazowiecka wywalczyły jedenaście punktów i obecnie plasują się na trzeciej lokacie. Kolejne spotkanie podopieczne trenera Michała Kacprzaka czeka na wyjeździe z Mazovią Grodzisk Mazowiecki. Emocje powrócą na stadion przy ulicy Warchalskiego wraz z meczem ze Startem Otwock. Spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę, 16 października o godz. 12.00. Jesienią na stadionie przy ulicy Warchalskiego rozegrana zostanie również batalia z Pogonią Siedlce, 29 lub 30 października o godz. 12.00.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka – Tygrys Huta Mińska 3:1 (0:0)
Bramki: Żak 48.(k), Tyszka 54., Lenarczyk 66.

Ostrovia: Żak - Śladewska, Grabowska, Kempisty, Kordyszewska, Wilk (70. Rypińska), Bączyk (55. Lenarczyk), Kazanowska (50. Cichowska), Świercz(75. Galanty), Zaręba, Tyszka (65. Lewandowska)