Ostrovia uległa Koronie

Bogumił Peczyński tym razem grał przeciwko dawnym kolegom.
Bogumił Peczyński tym razem grał przeciwko dawnym kolegom. Fot. A. Dobkowski
W tak niesprzyjających warunkach atmosferycznych piłkarze ostrołęckiej Korony i Ostrovi Ostrów Mazowiecka nie grali od bardzo dawna.

W środowe popołudnie na boisku bocznym przy ulicy Witosa mimo interwencji pracowników MOSiR zalegała gruba warstwa śniegu. Podopieczni Tomasza Słowika i Adama Popławskiego nie narzekali jednak na warunki, w jakich przyszło im grać, bowiem stwierdzili, że to element przygotowania do sezonu. - Wynik nie będzie miał istotnego znaczenia, bo to tylko sparing - tłumaczyli zawodnicy przed meczem. Jak się okazało na boisku każdy chciał udowodnić swoją wartość i od pierwszych minut na boisku mieliśmy zacięty mecz. Mocno padający śnieg, wiatr, a także niska temperatura utrudniały grę. W 9. minucie meczu jako pierwszy do siatki rywali trafił Marcin Ostaszewski pokonując wypożyczonego do Ostrovi Daniela Woźniaka. W pierwszej odsłonie gry więcej bramek już nie oglądaliśmy, ale nie brakowało sytuacji strzeleckich. Po zmianie stron przeważała Korona, a strzałem z dystansu Daniela Woźniaka pokonał tym razem Mariusz Nadrowski. Ostrovia nie dała jednak łatwo za wygraną i na około kwadrans przed zakończeniem meczu wykorzystując błędy obrońców Korony jeden z najmłodszych zawodników na boisku Patryk Gromek pokonał Sebastiana Szczechowiaka. Goście z Ostrowi Mazowieckiej mogli spokojnie to spotkanie zremisować, ale w ostatnich minutach meczu rzutu karnego nie wykorzystał Karol Dmochowski. - Mimo tych fatalnych warunków atmosferycznych bardzo dobrze, że doszło do tego sparingu - mówił po meczu prezes Korony HiD Ostrołęka Roman Szkopek. - Piłkarze obu drużyn wykazali bardzo dużą chęć do gry, dlatego mecz stał na dobrym poziomie. Na boisku było dużo walki. Sam wynik nie jest sprawą istotną, bo najważniejsze będą starcia ligowe - dodał Roman Szkopek.

Podopieczni Adama Popławskiego w okresie przygotowawczym przegrywają kolejne spotkania. Ostatnio ulegli Warmii Grajewo 0:1, wcześniej Bugowi Wyszków 3:8 (trzy bramki Dmochowskiego) i jedynie wygrali z liderem podlaskiej ligi okręgowej Perspektywą Łomża 6:1. Ostrowianie mają jeszcze zaplanowane sparingi z Kurpikiem Kadzidło, Hutnikiem Warszawa i Piastem Białystok.
W przerwie zimowej zespół opuścili Arkadiusz Borowy i Łukasz Nienałtowski, którzy wzmocnili MKS Małkinia. Paweł Krzak z kolei nie wznowił treningów. Do drużyny trafili z kolei dwa piłkarze Korony HiD Ostrołęka Bogumił Peczyński i Paweł Gawrych.

Korona HiD Ostrołęka - Ostrovia Ostrów Mazowiecka 2:1 (1:0)
Bramki: Ostaszewski 9. Nadrowski 60. - Gromek 81.

Korona: Stepczyński (46. Szczechowiak) - Robaszkiewicz, Kubat, Świętochowski (60. Zmierczak), Kamionowski (46. Manowski), Ostaszewski, Rychlik, Bałas (46. Nadrowski), Stachowicz, Olesiński, Słowik

Ostrovia: Woźniak (70. Jagielski), M. Gromek, Kacprzak, Maliszewski, Śledziński, Peczyński, Różański (46. Bednarczyk), Zaremba, Dmochowski, Ciach (46. P. Gromek), Murawski