Ostrovia liderem po meczu z Troszynem

Paweł Nowak
Bramka Olka Zaremby w meczu z Troszynem dała Ostrovi fotel lidera.
Bramka Olka Zaremby w meczu z Troszynem dała Ostrovi fotel lidera. Fot. Paweł Nowak
Przy ciągle padającym deszczu i wietrze rozegrano mecz 4. kolejki Ciechanowsko - Ostrołęckiej Ligi Okręgowej, w którym KS Ostrovia podejmował KS CK Troszyn. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 2:1, co pozwoliło im na objęcie fotela lidera.

W barwach Ostrovi po raz pierwszy w podstawowym składzie wybiegł Daniel Góral, który przed kilkoma dniami zrezygnował z gry w Małkińskim Klubie Sportowym i przeniósł się do Ostrowi. Trudne warunki do gry spowodowały, że mecz nie należał do najciekawszych. Dużo było walki w środku pola za to okazji podbramkowych już znacznie mniej. Miejscowi objęli prowadzenie po pół godzinie gry, kiedy dośrodkowanie z lewej strony Arka Ciacha strzałem do bramki wykończył Tomasz Rępa.

Na drugą połowę gospodarze wyszli usposobieni dość defensywnie i nastawieni głównie na utrzymanie wyniku. Po godzinie gry boisko opuścić musiał kontuzjowany Paweł Śledziński, którego zastąpił powracający do gry w barwach Ostrovi Łukasz Nienałtowski, a chwilę po tym goście doprowadzili do wyrównania. Podopieczni Henryka Wilczewskiego ruszyli od tego momentu do odważniejszych ataków i po niespełna dziesięciu minutach ponownie prowadzili. Pod bramką Troszyna mocno się "zagotowało", goście kilka razy rozpaczliwie wybijali piłkę z linii bramkowej, ale już wobec uderzenia głową Aleksandra Zaremby byli bezradni. Podopieczni Przemysława Stepnowskiego dążyli w ostatnich minutach do wyrównania. Kilka razy groźnie uderzali na bramkę Piotra Bielińskiego, jednak celu nie osiągnęli, a ponadto narażali się na groźne kontrataki. Wynik nie uległ już zmianie i 3 bardzo ważne punkty zostały w Ostrowi.

KS Ostrovia - KS CK Troszyn 2:1 (1:0)
Bramki dla Ostrovi: Tomasz Rępa 30 min., Aleksander Zaremba 68 min.
Skład Ostrovi: Piotr Bieliński, Daniel Góral, Marcin Gromek, Aleksander Zaremba, Paweł Śledziński (58’ Łukasz Nienałtowski), Karol Dmochowski, Robert Wilczewski, Sławomir Różański, Krystian Śladewski (46’ Maciej Bednarczyk), Arkadiusz Ciach, Tomasz Rępa (90’ Radosław Kuczyński)