Ostrovia gromi i poznaje barażowego rywala (zdjęcia)

Dobra forma Ostrovi może nastrajać optymistycznie przed zbliżającymi się meczami barażowymi. P. Nowak
Piłkarze Klubu Sportowego Ostrovia utrzymują wysoką formę przed zbliżającymi się meczami barażowymi. W spotkaniu 29. kolejki, 4 czerwca pokonali przed własną publicznością przedostatnią drużynę rozgrywek, Orzyca Chorzele 6:0.
Mecz LO: KS Ostrovia - Orzyc Chorzele

Trener Henryk Wilczewski po raz kolejny nie mógł skorzystać z pauzujących za kartki piłkarzy. Tym razem z meczowej kadry wypadli mu: Arek Ciach, Paweł Samsel oraz bramkarz Piotr Bieliński, który w przed tygodniem zobaczył czerwony kartonik.

Wynik już w 3. minucie spotkania otworzył Marcin Truszkowski, który uderzył głową po dośrodkowaniu Tomasza Rępy. Goście po stracie gola nie podłamali się i próbowali odważnie atakować gospodarzy. Zapału starczyło im jednak tylko na kwadrans gry. Później na boisku rządziła już tylko Ostrovia. W 17. minucie minimalnie przestrzelił Robert Wilczewski, a 6 minut później soczyste uderzenie z 20 m jego brata Dawida trafiło w słupek.

Po pół godzinie gry świetną prostopadłą piłkę otrzymał od Różańskiego Rępa, ale stając oko w oko z bramkarzem trafił wprost w niego. Chwilę później był już jednak skuteczniejszy i poprawił swój strzelecki dorobek. Przed przerwą trafiali jeszcze Aleksander Zaremba, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Truszkowskiego oraz z najbliższej odległości głową Tomasz Rępa, któremu piłkę dograł z lewej strony Dawid Wilczewski.

Na początku drugiej połowy podobnie, jak w pierwszej, goście odważnie ruszyli do ataku. Dwukrotnie groźnie uderzali na bramkę, ale dobrze bronił Orłowski. Później inicjatywa ponownie należała już do Ostrowi. W 57. minucie prowadzenie podwyższył kapitan Sławomir Różański, a 7 minut później strzał Patryka Gromka odbił się rykoszetem i wpadł do siatki gości. Gospodarze mieli jeszcze kilka bardzo dobrych okazji do podwyższenia rezultatu. Brakowało jednak precyzji i koncentracji, wobec czego licznik strzelonych goli zatrzymał się na 6.

W sobotę wyjaśniło się kto będzie rywalem Ostrovi w walce o IV ligę. Drugie miejsce w grupie I warszawskiej ligi okręgowej, bez względu na wyniki ostatniej kolejki, zajmie Drukarz Warszawa. W tym sezonie zanotował 20 zwycięstw, 5 remisów i 4 porażki. Pierwsza odsłona dwumeczu rozegrana zostanie 18 czerwca w Warszawie. Rewanż w środę 22 czerwca w Ostrowi.

KS Ostrovia - Orzyc Chorzele 6:0 (4:0)
Bramki: Truszkowski Marcin (3.), Rępa Tomasz (34., 44.), Zaremba Aleksander (37.), Różański Sławomir (57.), Gromek Patryk (64.)