Ostrovia bez punktów w starciu z Wisłą (zdjęcia)

W końcówce spotkania Marcin Truszkowski dwukrotnie był bliski wpisania na listę strzelców. P. Nowak
Porażką 2:4 zakończyło się kolejne spotkanie IV ligi mazowieckiej, w którym beniaminek KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka podejmował rezerwy Wisły Płock.
KS Ostrovia - Wisła II Płock

Przed spotkaniem obydwie drużyny dzielił w tabeli dystans 17 punktów. Różnicy tej nie było jednak widać w pierwszych 45 minutach spotkania rozgrywanego w sobotnie popołudnie 12 marca. Drużyna przyjezdnych, co prawda sprawiała nieco lepsze wrażenie, konstruując szybkie i składne akcje. Nie wiele jednak z nich wynikało, bowiem były skutecznie stopowane przez ostrowską defensywę. Przez całą pierwszą połowę obydwie drużyny miały nieliczne okazje do strzelenia gola, ale ich nie wykorzystywały i zapowiadało się, że do przerwy utrzyma się bezbramkowy remis. Los przyniósł jednak inne rozstrzygnięcie. W 43. minucie goście w polu karnym Ostrovi "rozklepali" jej obronę i wyszli na prowadzenie.

W przerwie grający trener Marcin Truszkowski dokonał dwóch zmian, które miały wzmocnić grę obronną oraz uskutecznić akcje ofensywne. Do linii ataku wszedł m. in. powracający po kontuzji Dawid Wilczewski.

Druga połowa rozpoczęła się fatalnie dla gospodarzy. Już w pierwszej akcji "Nafciarze" podwyższyli prowadzenie, a w ciągu kwadransa doprowadzili do stanu 4:0. "Żółto-zieloni" pomimo trudnej sytuacji nie zamierzali rezygnować z walki o korzystny wynik. W 72. minucie miejscowi zdobyli kontaktowego gola, kiedy na raty pokonać bramkarza Wisły próbował Arkadiusz Ciach i dopiero Dawid Wilczewski wpakował piłkę do bramki. 8 minut później Arek Ciach był już skuteczniejszy i sam skierował piłkę do bramki gości niwelując straty do 2 goli. W kolejnych akcjach minimalnie obok słupka uderzał Marcin Truszkowski, a raz, kiedy wyłożył piłkę Ciachowi ten uderzył ją wprost w ręce golkipera. Zamknięci na swojej połowie Wiślacy zdołali odpowiedzieć kilkoma kontratakami, ale w końcówce nie byli już tak skuteczni. Zdołali jednak obronić wypracowaną wcześniej przewagę, dzięki czemu wywieźli z Ostrowi 3 punkty.

KS Ostrovia Ostrów Mazowiecka - Wisła II Płock 2:4 (0:1)
Bramki: Wilczewski Dawid 72. Ciach Arkadiusz 80. - 43., 46., 54., 61.

Ostrovia: Orłowski - Góral (46. Popek), Małkiński, Wilczewski R., Gromek M. (75. Korzeb) - Bednarczyk (70. Kacprzak), Zaremba, Gromek P., Lipski (46. Wilczewski D.) - Truszkowski, Ciach