Ostrołęka/Wrocław. Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Ostrołęczanie wracają z sukcesami

Paula Gałązka
33. Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Ostrołęczanie wracają z sukcesami. Na podium, w swoich kategoriach, stanęły Beata Opęchowska i Julita Sęk z Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin. OKKK

Historyczne triumfy zawodników OKKK podczas 33. Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin we Wrocławiu. 18 i 19 maj 2019 roku zapisały się złotymi zgłoskami w historii Ostrołęckiego Klubu Karate Kyokushin

- mówi instruktor Wiesław Orzoł.

33. Wagowe Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin. Ostrołęczanie wracają z sukcesami

Podczas 33. Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin, które odbyły się we Wrocławiu zawodniczka OKKK Beata Opęchowska wywalczyła Wicemistrzostwo Europy w kategorii kumite senior +65kg. Jest ona drugą zawodniczą w historii karate kyokushin w Ostrołęce, która wywalczyła podium seniorskich Mistrzostw Europy w tej dyscyplinie sportu. Wcześniej dwukrotnie, w 2011 r. w Padwie i 2017 r. w Lionie, na podium mistrzostw europy stawała sensei Emilia Chimkowska.

Jest to największe osiągnięcie seniorskiego karate w Ostrołęce, w którym o tak znakomity wynik jest niezwykle trudno. Nasza zawodniczka jest doskonałym przykładem tego, że poprzez ciężką i systematyczną pracę można święcić triumfy na całym świecie. Z pewnością nie jest to ostatnie słowo naszej karateczki, która już na stałe zapisała się w historii naszego Klubu

- dodaje Orzoł.

Sukcesy święcili też inni ostrołęccy karatecy. Drugiego dnia zmagań najlepszych zawodników w Europie Julita Sęk wywalczyła trzecie miejsce w kategorii kumite młodziczek -45kg. Dodatkowo Patryk Wekwejt uplasował się na szóstym miejscu w konkurencji kata juniorów.

Sędziami maty byli sensei Wiesław Orzoł (IV dan) i sensei Krzysztof Ślaski (III dan). Dodatkowo opiekunem naszych zawodników był sensei Radosław Sikora (II dan).

W 33. Wagowych Mistrzostw Europy Karate Kyokushin udział wzięło 730 zawodników z 29 krajów, w tym 280 reprezentantów Polski. Była to największa impreza sportowa we Wrocławiu w 2019 roku.