MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Żłobek, przedszkola i oddziały przedszkolne czynne od 20.05.2020

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Ostrołęka. Dzieci będą mogły wrócić do miejskich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobka. Które i kiedy?

Jak podaje urząd miasta, od środy, 20 maja dzieci zgłoszone wcześniej przez rodziców będą mogły wrócić do miejskich przedszkoli, oddziałów przedszkolnych i żłobka.

Ostatnie dni poświęciliśmy na zakup trudno dostępnych na rynku materiałów takich jak ozonatory, przyłbice, jednorazowe maseczki i rękawiczki oraz płyny dezynfekujące oraz dostosowaniu placówek do nowych wytycznych. Obecnie trwają szkolenia personelu podległych jednostek

- czytamy w komunikacie.

Rodzice, którzy nie zadeklarowali na chwilę obecną powrotu dzieci do lat 8 do żłobka bądź przedszkola, mogą nadal skorzystać z zasiłku opiekuńczego.

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje rodzicom dzieci do 8. roku życia z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki, za okres na jaki z powodu koronawirusa zostały zamknięte żłobki, kluby dziecięce, przedszkola czy szkoły. Przysługuje również w przypadku niemożności sprawowania opieki przez nianie lub opiekunów dziennych z powodu COVID-19.

16.03.2020 żłobki, przedszkola i szkoły zostały zamknięte ze względu na pandemię koronawirusa. Pod koniec kwietnia premier RP ogłosił program "Nowa normalność", w ramach którego od 6 maja mogą być otwierane żłobki, przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach. W Ostrołęce i większości gmin powiatu ostrołęckiego nie zostały otwarte w tym terminie.

Zobacz inne materiały

Za to szkoły mogą być nieczynne do końca czerwca.

Przeczytaj

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki