MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Wyciek oleju do Narwi. Znamy pierwsze wyniki badań wody w Narwi po wycieku z elektrowni

Aleksandra Zdanowicz
Ostrołęka. Wyciek oleju do Narwi. Pierwsze wyniki badań wody w Narwi po wycieku z elektrowni
Ostrołęka. Wyciek oleju do Narwi. Pierwsze wyniki badań wody w Narwi po wycieku z elektrowni Fot. x-news
Ostrołęka. Poznaliśmy pierwsze wyniki badań wody w Narwi po wycieku z elektrowni. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska podał wstępne wyniki próbek pobranych z rzeki.

Jak informuje delegatura Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Ostrołęce w ciągu trzech dni (19,20,21 października) pobierano próbki wody z rzeki do badań. Pierwsze dwa pobrania miały miejsce jeszcze w trakcie akcji ratunkowej, mającej na celu opanowanie sytuacji. Ostatnie zostały pobrane już po zakończeniu przez strażaków działań na rzece.

Za każdym razem pobierano wodę z czterech miejsc. Pierwsza próbka pobierana była zawsze z miejsca powyżej kanału, do którego dostał się olej. Ostatnią pobierano w Łachach za Różanem.

Po ocenie wstępnych parametrów wysłano próbki do Centralnego Laboratorium Badawczego funkcjonującego przy Głównym Inspektoracie Ochrony Środowiska.

Podstawowe analizy nie wskazywały na znaczne zanieczyszczenie Narwi. Były porównywalne do analiz monitorujących, które wykonywane są regularnie na rzekach

- informuje Monika Sobczak, kierownik delegatury WIOŚ w Ostrołęce. Jak jednak zaznacza, sprawdzono do tej pory parametry takie jak: temperatura, zawartość tlenu, przewodność elektrolityczna oraz ph. - Czekamy na analizy laboratoryjne Centralnego Laboratorium Badawczego. One w pełni pozwolą ocenić, czy nastąpiło skażenie.

Ich wyniki będą znane najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu.

Zobacz

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki