MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka w obiektywach nastolatków. "Moje miasto i ja" - wystawę zdjęć uczniów SP nr 5 można oglądać w OCK, na piętrze, w holu małej sali

Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Ostrołęka. "Moje miasto i ja" - taki tytuł nosi wystawa fotografii uczniów SP nr 5, którą można zobaczyć w holu Ostrołęckiego Centrum Kultury (przy małej sali kinowej). Wernisaż był 28.06.2019

- Cieszy mnie tak liczne grono pasjonatów fotografii - na wernisażu 28 czerwca 2019 r. przywitał gości Zenon Kowalczyk, kierownik Galerii Ostrołęka. - Jak państwo zapewne wiedzą, Galeria Ostrołęka to wystawiennictwo z zakresu sztuki współczesnej, ale ważną rolę w naszej działalności zajmuje fotografia. A biorąc pod uwagę, że Galeria to także edukacja, więc w zakresie fotografii Galeria Ostrołęka prowadzi od wielu lat działalność i edukacyjną, i wystawienniczą. Edukacją zajmuje się kuratorka tej wystawy - Jolanta Góralska.

Uczy fotografii

"Moje miasto i ja" to wystawa zdjęć młodzieży, która uczestniczyła w fotograficznym projekcie prowadzonym właśnie przez Jolantę Góralską.

- Te projekty zaczęłam realizować z młodzieżą parę ładnych lat temu. W pierwszym projekcie Małej Akademii Fotografii brali udział uczniowie SP nr 1. Z SP nr 5 współpracuję od ubiegłego roku, kiedy to panie nauczycielki: Anna Romejko i Małgorzata Dreas, przyszły z propozycją, żeby wspólnie zorganizować projekt fotograficzny.

Do projektu zgłosiło się ponad 30 młodych ludzi.

- Ale kiedy uświadomiłam im, że to jest praca w pracowni analogowej, zostało ich dziesięcioro, a do końca dotrwało pięcioro - mówi Jolanta Góralska. - W ub. roku realizowaliśmy projekt "Moja szkoła i ja", a w tym roku "Moje miasto i ja".

W projekcie "Moje miasto i ja" udział wzięli uczniowie:

  • Jacek Archacki,
  • Adam Dębowski,
  • Marta Modzelewska,
  • Weronika Jędrzejczyk,
  • Julia Paudyna,
  • Kamil Pleńkowski

Zrobili ciekawe zdjęcia Ostrołęki. Ale zdjęć młodzieży tu nie pokażemy, żeby zachęcić Was do wizyty w Ostrołęckim Centrum Kultury. Wystawa prezentowana jest w holu małej sali kinowej, na piętrze.

Organizatorzy projektu dziękują za wsparcie Urzędowi Miejskiemu w Ostrołęce oraz Radzie Rodziców SP nr 5.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki