Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Sztab kryzysowy po ataku zimy

mm
Brak prądu, połamane drzewa, kolizje - intensywne opady śniegu dały się we znaki mieszkańcom Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego

W Starostwie Powiatowym w Ostrołęce zostało zwołane posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, który przede wszystkim przede wszystkim ocenił bieżącą sytuację.

Około 17 tysięcy odbiorców z terenu objętego działaniami PGE Rejon Energetyczny w Ostrołęce pozostawało dziś rano bez prądu. Taki był efekt wielogodzinnych opadów śniegu. Najgorzej sytuacja przedstawiała się w gminach: Myszyniec, Łyse, Kadzidło, Baranowo, które wg oceny PGE w całości zostały pozbawione zasilania.

W posiedzeniu uczestniczył starosta Stanisław Kubeł, wicedyrektor szpitala w Ostrołęce Włodzimierz Kucharski, Grzegorz Pragacz z Komendy Miejskiej PSP w Ostrołęce, Kazimierz Murawski z PGE Rejon Energetyczny Ostrołęka, Andrzej Siurnicki z Komendy Miejskiej Policji w Ostrołęce, Artur Romanik, dyrektor wydziału zarządzania kryzysowego, audytu i kontroli w Starostwie Powiatowym w Ostrołęce.

Andrzej Siurnicki poinformował, że w ciągu ostatniej doby na terenie powiatu doszło do sześciu zdarzeń drogowych. Obyło się na szczęście bez ofiar. W samym mieście do pięciu zdarzeń, także nie doszło w nich do poważniejszych obrażeń.

Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych mówił z kolei, że wszelkie utrudnienia na drogach usuwane są na bieżąco. Do ZDP nie docierały też informacje o nieprzejezdnych drogach. Strażacy interweniowali w sumie około 100 razy. Wyjeżdżali głównie do zerwanych linii energetycznych, usuwali także gałęzie, które nie wytrzymały ciężaru śniegu. Strażaków z PSP wspomagały jednostki ochotniczej straży pożarnej.

Włodzimierz Kucharski z kolei przedstawił sytuację pacjentów, którzy korzystają z koncentratorów tlenu - takich osób na terenie powiatu jest ok. 60. I jak powiedział, przez około dobę mogą funkcjonować w sytuacji gdy nie ma prądu. W zdecydowanie gorszej sytuacji są osoby podłączone do respiratorów. Tu cenna jest każda sekunda, by respirator przełączyć na zasilanie awaryjne do agregatu. Starosta rekomendował, by gminy zmonitorowały ile takich osób mają na swoim terenie i czy nie istnieje potrzeba, by w taki agregat zostały zaopatrzone. O sytuacji, przekazanej przez poszczególne służby będziemy informować na bieżąco.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki