Ostrołęka. Szkoły z Ostrołęki w rankingu „Perspektyw”. Wśród ogólniaków najwyżej I Liceum Ogólnokształcące

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
archiwum
Ostrołęka. Szkoły z Ostrołęki w rankingu „Perspektyw”. Wśród ogólniaków najwyżej I Liceum Ogólnokształcące. To najpopularniejszy i najbardziej prestiżowy tego typu ranking.

Poznaliśmy wyniki kolejnej edycji rankingu liceów i techników pisma „Perspektywy”. To najważniejszy i najpełniejszy z tego rodzaju rankingów. Wysokie miejsce w nim to dla szkoły powód do dumy. A jak wypadły ostrołęckie placówki?

Ranking Perspektyw - Licea

W rankingu sklasyfikowano trzy licea ogólnokształcące z Ostrołęki. Najwyżej I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Bema. Najstarszy ogólniak w mieście został sklasyfikowany na 84. miejscu na Mazowszu i 403. miejscu w kraju. Tym samym w klasyfikacji ostrołęckich liceów nastąpiła zmiana – I LO zastąpiło na pierwszym miejscu II LO.

Co ciekawe nie idzie to w parze z awansem I LO w rankingu w stosunku do lat wcześniejszych. W 2019 roku szkoła ta sklasyfikowana była na 386. miejscu, w 2018 – na 403., w 2017 – na 437.

II Liceum Ogólnokształcące im. Norwida w Ostrołęce zajęło w rankingu 107. miejsce na Mazowszu i 527. w kraju. Szkoła straciła palmę pierwszeństwa w Ostrołęce notując jednocześnie duży spadek w stosunku do wcześniejszych rankingów. W 2019 roku zajęła 335. miejsce w Polsce, w 2018 – 277., w 2017 – 274.

Trzecie miejsce spośród ostrołęckich liceów zajęło III LO im. Unii Europejskiej – 167. miejsce na Mazowszu i 880. w kraju. Ta szkoła też zanotowała spadek – w 2019 roku sklasyfikowana była na 820. miejscu w Polsce, w latach 2018 i 2017 także była poza pierwszą pięćsetką (nie prowadzono wówczas szczegółowej klasyfikacji poniżej 500. miejsca w rankingu).

Ranking „Perspekyw” oparty został o kilka wskaźników. O ostatecznym miejscu szkoły decydowały:

  • sukcesy w olimpiadach – 25 %
  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych - 30%
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych - 45%

Więcej o metodologii rankingu liceów TUTAJ

Ranking Perspektyw – Technika

W odrębnym rankingu – dla techników – najwyżej z ostrołęckich szkół uplasowało się Technikum nr 3 w Zespole Szkół Zawodowych nr 3 – na 45. miejscu na Mazowszu i 257. miejscu w Polsce. W 2019 roku szkoła znalazła się poza pierwszą „pięćsetką” techników w Polsce.

Podobnie jak Technikum nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. W tym roku szkoła ta zajęła w rankingu „Perspektyw” 66. miejsce na Mazowszu i 435. miejsce w kraju.

Kolejne technikum z Ostrołęki to Technikum nr 4 w Zespole Szkół Zawodowych nr 4 – 76. miejsce na Mazowszu i 489. w Polsce. Rok temu szkoła była sklasyfikowana na 332. miejscu w kraju.

Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 zostało w tegorocznym rankingu sklasyfikowane na 108. miejscu na Mazowszu (poza pierwszą „pięćsetką” w Polsce). Rok wcześniej szkoła znalazła się na 421. miejscu w Polsce.

O kolejności w rankingu techników decydowały:

  • sukcesy w olimpiadach - 20%
  • wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych - 20%
  • wyniki matury z przedmiotów dodatkowych - 30%
  • wyniki egzaminu zawodowego – 30 %

O metodologii rankingi techników więcej TUTAJ

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
Anetka

TAK, tak...jakby dzieci z najlepszymi wynikami szły do LO w Koziej Wólce, to ta własnie była by najlepsza!!!! ps.niektórym nauczycielom w w/w liceach jeszcze nieco brakuje....

Dodaj ogłoszenie