Ostrołęka. Stypendia sportowe wręczone. Nagrodzono 37 sportowców oraz 15 trenerów

OPRAC.:
Milena Jaroszewska
Milena Jaroszewska
Fot. Miasto Ostrołęka
W piątek, 26 lutego prezydent Łukasz Kulik uhonorował 37 sportowców wręczając im stypendia sportowe. Stypendia zostały przyznane na podstawie złożonych przez kluby sportowe i stowarzyszenia wniosków opisujących zeszłoroczne osiągnięcia.

Każdy z zawodników otrzymał okolicznościową tabliczkę stypendysty, podobne pamiątki otrzymali również trenerzy wyróżnionych. Sześcioro szkoleniowców otrzymało także nagrody pieniężne dla trenerów, których podopieczni osiągnęli wybitne wyniki sportowe we współzawodnictwie krajowym lub międzynarodowym.

Stypendia przyznawane są mieszkańcom naszego miasta lub reprezentantom ostrołęckich klubów, którzy w roku poprzednim uzyskali I klasę sportową, klasę mistrzowską, klasę mistrzowską międzynarodową lub wyróżnili się wynikami we współzawodnictwie sportowym na arenie krajowej lub międzynarodowej.

Z uwagi na utrzymujące się zagrożenie epidemiczne i wprowadzone obostrzenia uroczystość w Ostrołęckim Centrum Kultury odbyła się wyłącznie w gronie organizatorów i nagrodzonych, należało zrezygnować z części artystycznej.

Wykaz stypendystów sportowych w 2021 roku:

1. Marcin Chojnowski – Stowarzyszenie Ekomena – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: srebrny medal Indywidualnych Mistrzostw Polski Niesłyszących w Szachach.
2. Paweł Staśkiewicz – Ostrołęcki Klub Bowlingowy – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: złoty medal w Otwartych Mistrzostwach Grudziądza w grupie amator, złoty medal w Otwartych Mistrzostwach Zielonej Góry także w grupie amator.
3. Kacper Mierzejewski – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe WOPR-OS – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: 2 brązowe medale w kategorii junior w XI Zimowych Mistrzostwach Polski, 10 medali (3 złote, 2 srebrne, 5 brązowych) oraz 3. miejsce w klasyfikacji generalnej Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego.
4. Kamil Bojarski – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe WOPR-OS – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: srebrny i 2 brązowe medale w kategorii junior w XI Zimowych Mistrzostwach Polski, 14 medali (5 złotych, 7 srebrnych, 2 brązowe) oraz 2. miejsce w klasyfikacji generalnej Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego.
5. Mateusz Adamowski – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe WOPR-OS – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: 6 brązowych medali oraz tytuł wicemistrza w klasyfikacji generalnej w kategorii junior XI Zimowych Mistrzostw Polski, 2 srebrne medale w Grand Prix Polski, 14 medali (13 złotych, 1 srebrny) oraz tytuł najlepszego zawodnika Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w kategorii juniorów, złoty i brązowy medal podczas Mistrzostw Polski w Ratownictwie Morskim.
6. Hubert Nakielski – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe WOPR-OS – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia w gronie seniorów: 6 medali (2 srebrne, 4 brązowe) oraz tytuł wicemistrza w klasyfikacji generalnej XI Zimowych Mistrzostw Polski, 5 medali (1 złoty, 4 srebrne) w Grand Prix Polski, 15 złotych medali oraz tytuł najlepszego zawodnika Pomorskiej Ligi, złoty i srebrny medal w Akademickich Mistrzostwach Polski w pływaniu.
7. Antoni Wawrzyński – Uczniowski Klub Sportowy Atria – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: uzyskanie pierwszej klasy sportowej w tańcach standardowych podczas Pucharu Regionów Polski Północnej Federacji Tańca Sportowego, 13. miejsce w tańcach latynoamerykańskich oraz 19. miejsce w tańcach standardowych w Rankingu Sportowym Federacji Tańca Sportowego na rok 2019.
8. Gabriela Samsel – Uczniowski Klub Sportowy Atria – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: uzyskanie pierwszej klasy sportowej w tańcach standardowych podczas Pucharu Regionów Polski Północnej Federacji Tańca Sportowego, 13. miejsce w tańcach latynoamerykańskich oraz 19. miejsce w tańcach standardowych w Rankingu Sportowym Federacji Tańca Sportowego na rok 2019.
9. Klara Wiktoria Radecka – Uczniowski Klub Sportowy Atria – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: srebrny medal podczas Pucharu Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego i uzyskanie pierwszej klasy sportowej w stylu latynoamerykańskim.
10. Filip Jerzy Radecki – Uczniowski Klub Sportowy Atria – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: srebrny medal podczas Pucharu Mazowieckiego Związku Tańca Sportowego i uzyskanie pierwszej klasy sportowej w stylu latynoamerykańskim.
11. Amelia Kulesza – Stowarzyszenie Rozwoju Poprzez Taniec Progres – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: brązowy medal Mistrzostw Polski w Cheerleadingu Sportowym w konkurencji acro solo do lat 13.
12. Sandra Bralska – Stowarzyszenie Rozwoju Poprzez Taniec Progres – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: brązowy medal w konkurencji acro solo junior oraz złoty medal drużynowy w konkurencji drill dance junior w Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym.
13. Julia Morawska – Stowarzyszenie Rozwoju Poprzez Taniec Progres – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: złoty medal drużynowy w konkurencji drill dance junior oraz 6. miejsce w konkurencji duety freestyle pom w Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym.
14. Damian Niedźwiecki – Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: posiadanie pierwszej klasy sportowej od 2017 roku, 5. miejsce w rzucie dyskiem 2 kg oraz 9. miejsce w pchnięciu kulą 7,26 kg w Mistrzostwach Polski U23, złoty medal w pchnięciu kulą oraz złoty medal w rzucie dyskiem podczas Mistrzostw Polski LZS U23.
15. Patrycja Przybysz – Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: brązowy medal w pchnięciu kulą 3 kg podczas Mistrzostw Polski LZS U18, 11. miejsce w tej samej konkurencji w Mistrzostwach Polski U18.
16. Aleksandra Dobkowska – Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: złoty medal w skoku wzwyż w Mistrzostwach Międzywojewódzkich U16, srebrny medal w Ogólnopolskim Halowym Finale Lekkoatletyka dla Każdego, 4. miejsce w Mistrzostwach Polski U16.
17. Magdalena Olszewska – Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: uzyskanie pierwszej klasy sportowej, srebrny medal w rzucie dyskiem 1 kg podczas Mistrzostw Polski LZS U23, 4. miejsce w rzucie dyskiem w Mistrzostwach Polski.
18. Karolina Grzeszczyk – Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: brązowy medal w rzucie dyskiem 1 kg podczas Mistrzostw Polski LZS U18, 8. miejsce w rzucie dyskiem 1 kg na Mistrzostwach Polski U18.
19. Olga Boruch – Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: uzyskanie mistrzowskiej klasy sportowej, srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w Karate Kyokushin w kategorii kumite do 60 kg, złoty medal Mistrzostw Województwa Mazowieckiego, złoty medal Polish Open 2020 - Mistrzostw Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, brązowy medal w Międzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushinkai.
20. Natalia Nalewajk – Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: uzyskanie mistrzowskiej klasy sportowej, srebrny medal Mistrzostw Polski Seniorów w Karate Kyokushin w kategorii kumite do 60 kg.
21. Katarzyna Lisiewska – Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: złoty medal w kumite podczas VI Międzynarodowego Turnieju Karate Kyokushin, brązowy medal w Polish Open - Mistrzostwach Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin, brązowy medal w Międzynarodowym Turnieju Kokoro Cup.
22. Oliwia Sobiech – Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: złoty medal w VI Międzynarodowym Turnieju Karate Kyokushin, srebrny medal w Mistrzostwach Polskiej Federacji Karate Shinkyokushin Polish Open.
23. Beata Opęchowska – Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: złoty medal Mistrzostw Makroregionu Wschodniego.
24. Dominika Pyskło – Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: uzyskanie mistrzowskiej klasy sportowej, brązowy medal w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców w kategorii kumite seniorek -60 kg, srebrny medal w kata oraz brązowy medal w kumite na Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego.
25. Jakub Niziński – Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: uzyskanie mistrzowskiej klasy sportowej, srebrny medal Mistrzostw Polski Młodzieżowców w kategorii kumite junior -75 kg, brązowy medal Mistrzostw Mazowsza.
26. Szymon Niziński – Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: uzyskanie I klasy sportowej, brązowy medal Mistrzostw Polski Młodzieżowców w kategorii kumite junior -65 kg, złoty medal Mistrzostw Mazowsza, srebrny medal w Mistrzostwach Makroregionu Wschodniego, brązowy medal w turnieju IKO Poland Summer Cup.
27. Paweł Goździewski – Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: uzyskanie klasy mistrzowskiej, złoty medal na Mistrzostwach Polski w Karate Kyokushin w kategorii kumite junior młodszy -55 kg, złoty medal na Mistrzostwach Województwa Mazowieckiego, złoty medal w konkurencji kumite -50 kg w kat. junior młodszy Mistrzostw Makroregionu Wschodniego.
28. Patryk Wekwejt – Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: złoty medal Mistrzostw Makroregionu Wschodniego w kategorii kumite junior 60 kg oraz srebrny medal w kategorii kata, srebrny medal Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w kategorii junior do 55 kg.
29. Igor Rostkowski – Uczniowski Klub Sportowy Olimp – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: powołanie do kadry Polski U-15 przez Polski Związek Piłki Siatkowej.
30. Kamil Szporak – Klub Sportowy Ostrołęckie Stowarzyszenie Pływackie Squatina – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: srebrny medal Zimowych Mistrzostw Polski w stylu klasycznym, nominacja Polskiego Związku Pływackiego do programu Nadziei Olimpijskich, tytuł najlepszego zawodnika Ogólnopolskich Zawodów Pływackich dla Młodzików pt. Od Młodzika do Olimpijczyka.
31. Jakub Borkowski – Uczniowski Klub Sportowy Atleta – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: szóste miejsce w Mistrzostwach Europy Federacji XPC w trójboju siłowym w kategorii open do 100 kg, czwarte miejsce w Mistrzostwach Świata Federacji XPC w trójboju siłowym w kategorii open 100 kg.
32. Marcin Kulesza – Uczniowski Klub Sportowy Atleta – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: złoty medal na Ogólnopolskich Igrzyskach LZS do lat 18 w kategorii wagowej do 96 kg, złoty medal Drużynowych Mistrzostw Województwa Mazowieckiego w kategorii junior -89 kg.
33. Alicja Lendzioszek – Ostrołęckie Towarzystwo Piłki Siatkowej Nike – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: wielokrotna reprezentantka kadry Mazowsza i Reprezentacji Polski Juniorek Młodszych U-17.
34. Martyna Werpachowska – Ostrołęckie Towarzystwo Piłki Siatkowej Nike – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: powołanie do Reprezentacji Polski Juniorek Młodszych U-17, przygotowującej do Mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA i eliminacji Mistrzostw Europy, powołanie na Turniej Nadziei Olimpijskich w Szczyrku.
35. Karolina Kośnik – Ostrołęckie Towarzystwo Piłki Siatkowej Nike – stypendium w wysokości 200 zł – osiągnięcia: kapitan zespołu kadetek, wielokrotna reprezentantka kadry Mazowsza, wyróżniana tytułem najlepszej zawodniczki w wielu turniejach rangi ogólnopolskiej.
36. Wiktor Dmochowski – Uczniowski Klub Sportowy Fight Academy – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: brązowy medal Mistrzostw Polski w Kickboxingu K-1 Rules w kategorii juniorów starszych do 67 kg, złoty medal Mistrzostw Warszawy w Kickboxingu K-1 Rules w kategorii juniorów starszych do 67 kg.
37. Ewelina Peczyńska – Uczniowski Klub Sportowy Fight Academy – stypendium w wysokości 300 zł – osiągnięcia: srebrny medal Mistrzostw Polski w Kickboxingu K-1 Rules w kategorii juniorów starszych kobiet do 52 kg srebrny medal Mistrzostw Województwa Pomorskiego w Kickboxingu Kick-Light w kategorii juniorów starszych kobiet do 55 kg.

Wykaz trenerów wyróżnionych przez Prezydenta Miasta Ostrołęki w 2021 roku

1. Maja i Leszek Bieżuńscy – Klub Sportowy Ostrołęckie Stowarzyszenie Pływackie Squatina
2. Żaneta Cwalina-Śliwowska – Stowarzyszenie Rozwoju Poprzez Taniec Progres
3. Arkadiusz Ludwiczak – Uczniowski Klub Sportowy Fight Academy
4. Dariusz Małkowski – Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe WOPR-OS
5. Wiesław Niedźwiecki – Uczniowski Klub Sportowy Atleta
6. Katarzyna Orlicka – Uczniowski Klub Sportowy Atria
7. Wiesław Orzoł – Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin
8. Tomasz Pakieła – Ostrołęckie Towarzystwo Piłki Siatkowej Nike
9. Artur Prusiński – Międzyszkolny Klub Kyokushin Karate
10. Katarzyna Szuster – Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki
11. Konrad Szuster – Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki
12. Dariusz Werpachowski – Ostrołęckie Towarzystwo Piłki Siatkowej Nike
13. Bartosz Witkowski – Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki
14. Edyta Zyśk – Uczniowski Klub Sportowy Olimp

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie