Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Stora Enso zamyka zakład produkcji worków. Co z pracownikami?

Aleksandra Zdanowicz
Aleksandra Zdanowicz
to.com.pl
Ostrołęka. Jak informuje kierownictwo spółki, proces zamykania zakładu produkcji worków w Ostrołęce przebiega zgodnie z planem, a pełne wygaszenie jego działalności nastąpi do końca 2020 roku.

W lutym 2020 roku uchwałą Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy Stora Enso Poland S.A. została podjęta decyzja o zamknięciu zakładu produkcji worków w Ostrołęce. Pracowało w nim 130 osób.

- Zgodnie z zapewnieniami dokładamy wszelkich starań, aby jak najwięcej pracowników znalazło zatrudnienie w strukturach Stora Enso - poinformowała rzeczniczka spółki Agnieszka Stolarow. -

Dotychczas w procesie rekrutacji wewnętrznych pracę w Stora Enso w Ostrołęce znalazło 40 ze 130 pracowników Zakładu Worków.

Nadal prowadzimy procesy rekrutacyjne i planujemy zatrudnienie kolejnych pracowników z Zakładu Worków. Jedna osoba przeszła na emeryturę - mówi Agnieszka Stolarow.

Pakiet dodatkowych rekompensat

Począwszy od 2 marca 2020 trwają szkolenia wspierające znalezienie pracy dla osób, które nie znajdą zatrudnienia u dotychczasowego pracodawcy. Zaproponowany przez Stora Enso pakiet dodatkowych rekompensat jest przeznaczony dla pracowników, którzy nie znajdą pracy w innych Zakładach Stora Enso.

Pakiet ten ma być bardziej korzystny od odpraw wynikających z właściwych przepisów - Ustawa z dnia 13.03.2003r. o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn nie dotyczących pracowników.

Zobacz też

- W ramach pakietu rekompensat przewidzieliśmy również dodatkowe świadczenia dla pracowników, którzy nabierają praw emerytalnych w ciągu najbliższych 4 lat. Notujemy przypadki osób, które mimo oferty zatrudnienia w Stora Enso na niezmienionych warunkach, wybierają pakiet rekompensat, co jest dla nas dowodem jego atrakcyjności - dodaje Agnieszka Stolarow. - W obecnej trudnej sytuacji związanej z COVID-19, dążymy do bezpiecznego dla pracowników sfinalizowania procesu.

Zakład produkcji worków papierowych w Ostrołęce był jedynym w Grupie Stora Enso, w którym produkowane były worki papierowe. Jak informowano w komunikacie prasowym, profil działalności tego zakładu nie jest kluczowy i strategiczny dla dalszego rozwoju firmy, a dalsze jego funkcjonowanie wymagałoby znacznych nakładów odtworzeniowych i inwestycyjnych.

Łyse. Wypadek podczas prac polowych. 28-latkowi amputowano rękę

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki