Ostrołęka. Razem dla Niepodległej - spotkanie pokoleń....

  Ostrołęka. Razem dla Niepodległej - spotkanie pokoleń. Projekt III LO

  redakcja

  Tygodnik Ostrołęcki

  Tygodnik Ostrołęcki

  Ostrołęka. Razem dla Niepodległej - spotkanie pokoleń. Projekt III LO
  1/5
  przejdź do galerii
  Uczniowie III LO biorący udział w projekcie Erasmus + spotkali się z seniorami z Domu Seniora SENIOR PLUS, aby wspólnie spędzić czas oraz uczcić 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości.
  Była to doskonała okazja do przypomnienia wydarzeń z historii naszego kraju oraz do wspólnych rozmów o patriotyzmie. Podczas spotkania 6 listopada młodzież zaprezentowała wybrane przez siebie wiersze ukazujące walkę Polaków o niepodległość. Seniorzy oraz uczniowie bardzo chętnie włączyli się do wspólnego śpiewania pięknych patriotycznych pieśni.

  Młodzież z zainteresowaniem słuchała wspomnień seniorów z minionych lat, które były dla naszych uczniów żywą lekcją historii.
  Spotkanie przebiegło w serdecznym, patriotycznym nastroju i było doskonałą okazją, aby uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się rodzimą kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości, dumy i tożsamości.

  W międzypokoleniowym spotkaniu owocującym wymianą doświadczeń i mile spędzonymi wspólnie chwilami uczestniczyły: Alicja Zembrzucka, Dominika Kozłowska, Ada Dębek, Kasia Złotkowska, Zuzia Ostrowska, Ola Gawkowska, Karolina Pianka, Kinga Skowrońska, Ewa Waś, Zuzia Wiszowata oraz p. Małgorzata Świderska i p. Dorota Drężek. Koordynatorem projektu jest Halina Bartłoszewska.

  Czytaj treści premium w Tygodniku Ostrołęckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polub nas na Facebooku

  Specjalnie dla Was

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Nasze akcje [plebiscyty, konkursy, imprezy]

  Światowy Dzień Zwierząt 2018. Oto zdjęcia Waszych pupili!

  Światowy Dzień Zwierząt 2018. Oto zdjęcia Waszych pupili!