MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Ponad 100 tys. złotych dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce

Aleksandra Zdanowicz
Aleksandra Zdanowicz
Ostrołęka. Ponad 100 tys. złotych dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce
Ostrołęka. Ponad 100 tys. złotych dla Szkoły Podstawowej nr 6 w Ostrołęce Fot. UM Ostrołęka
Ostrołęka. Szkoła Podstawowa nr 6 pozyskała z Unii Europejskiej ponad 113 tys. zł. Dzięki temu grupa uczniów z SP6 pojedzie w kwietniu 2020 na siedem dni do Portugalii.

W kwietniu 2020 roku dwudziestu uczniów SP 6 w Ostrołęce wyjedzie na siedem dni do Portugalii. Podczas każdego dnia pobytu uczniowie "szóstki" oraz uczniowie z Portugalii będą brali udział w warsztatach, podczas których będą rozwijać swoje kompetencje językowe, będą wymieniać się informacjami na temat kultury i tradycji w Polsce i w Portugalii, a przede wszystkim będą kształcić umiejętność współpracy w grupie i wspólnego rozwiązywania problemów.

Współpraca z prywatną szkołą w Portugalii

SP nr 6 nawiązała współpracę z prywatną szkołą Colegio e Lar de Dom Pedro V w miejscowości Braga. Szkoła ta współpracuje z różnymi organizacjami w celu rozwoju zainteresowań i kompetencji uczniów, w tym z europejskimi ośrodkami edukacyjnymi, tworząc i realizując międzynarodowe projekty w ramach programów Erasmus+ i eTwinning.

Głównym celem projektu jest wzrost i rozwój kluczowych kompetencji w zakresie wielojęzyczności, świadomości i ekspresji kulturalnej, kompetencji osobistych i społecznych dwudziestu biorących w nim udział uczniów SP nr 6 z klas VI-VII, którzy z przyczyn ekonomicznych, rodzinnych, geograficznych nie uzyskują rozwoju edukacyjnego, osobistego i społecznego odpowiadającego posiadanemu potencjałowi.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki