Ostrołęka. Pięć medali przywiózł z Ciechanowa UKS Piątka

red.
Pięć medali, w tym cztery złote i jeden brązowy przywieźli nasi pływacy z UKS Piątka z zawodów o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. Najlepszą pływaczką z rocznika 2003 została Marysia Murawska z Ostrołęki.

Znakomicie spisali się pływacy Ostrołęckiego klubu UKS Piątka w Zawodach Pływackich o Puchar Prezydenta Miasta Ciechanów. Zdobyli pięć medali w tym cztery złote i jeden brązowy.
Poza medalami, ostrołęczanie bili swoje rekordy życiowe, a najlepszą pływaczką z rocznika 2003 została Marysia Murawska. Startowała rekordowa liczba 409 zawodniczek i zawodników z 31 klubów całego kraju.

Marysia Murawska zdobyła trzy złote medale na dystansie 100 m stylem dowolnym z czasem 59,22/100 m stylem motylkowym z czasem 1:04,56(rekord życiowy) i 200 m stylem motylkowym open z czasem 2:23,56 (rekord życiowy). To obecnie najlepszy czas w rankingu europejskim, wygrywając - co warte podkreślenia z zawodniczkami o rok starszymi. Marysia również miała jeden start poza konkurencją na 200 m stylem dowolnym z czasem 2:09,36 (rekord życiowy).

Najmłodsza zawodniczka Natalia Skórzewska zdobyła złoto na 50 m stylem klasycznym z czasem 54,40 (rekord życiowy) i czwarte miejsce na 50 m stylem grzbietowym z czasem 48,57 (rekord życiowy).

Maja Obrębska zdobyła brązowy medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 37,43 i dziewiętnaste miejsce na 200 m stylem grzbietowym w open.

Magda Kowalska wystartowała w dwóch konkurencjach open, zajmując czwarte miejsce na 200 m stylem motylkowym i ósme miejsce na 200 m stylem dowolnym oraz w dwóch konkurencjach poza klasyfikacją.

"Piątka" popłynęła w składzie: Maria Murawska, Magda Kowalska, Maja Obrębska,Julia Orzoł i Natalia Skórzewska. W klasyfikacji medalowej na 31 klubów UKS Piątka Ostrołęka zajęła 10. miejsce.