MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Wyszków. Czarny poniedziałek, 10.06.2019. Protest pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. O co im chodzi?

Mieczysław Bubrzycki
Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Wyszków. Czarny poniedziałek. Protestują pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej.
Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Wyszków. Czarny poniedziałek. Protestują pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej.
Ostrołęka, Ostrów Mazowiecka, Wyszków. Czarny poniedziałek. Protestują pracownicy Inspekcji Weterynaryjnej. 10 czerwca przyszli do pracy ubrani na czarno.

Trwa ogólnopolski protest pracowników Inspekcji Weterynaryjnej. 7 czerwca został zaostrzony, 10 czerwca to tzw. czarny poniedziałek

Protest. Czarny poniedziałek w inspektoratach weterynarii

10 czerwca, od rana, w całym kraju w inspektoratach weterynarii trwa protest. To tzw. czarny poniedziałek, pracownicy przyszli do pracy ubrani na czarno. W naszym regionie protest trwa w Ostrołęce, Ostrowi Mazowieckiej i Wyszkowie.

Protest ogłosił zarząd Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pracowników Inspekcji Weterynaryjnej, czarny poniedziałek jest kolejnym etapem. Na znak protestu pracownicy wyszli też przed zakłady pracy.

O co chodzi?

Protest trwa już od pewnego czasu, OZZPIW podkreśla, że dotychczasowe rozmowy reprezentantów środowiska z Ministrem Rolnictwa i Rozwoju Wsi Janem Krzysztofem . Ardanowskim oraz innymi przedstawicielami ministerstwa nie skłoniły strony rządowej do podjęcia działań gwarantujących spełnienie postulatów pracowników Inspekcji Weterynaryjnej.

Chodzi m.in. o niezrealizowanie osobistego zobowiązania Ministra Ardanowskiego w sprawie przekazania do końca I kwartału tego roku 40 mln złotych na wzrost wynagrodzeń oraz zaniechanie wspólnej pracy nad rozwiązaniami mającymi na celu poprawę funkcjonowania Inspekcji Weterynaryjnej.

Będą blokady dróg?

Jak wynika ze związkowego komunikatu, w przypadku braku reakcji strony rządowej planowane są także blokady dróg na terenie całego kraju, głodówka oraz szereg innych akcji. Jak podano w komunikacie, planowane blokady dróg przez pracowników IW odbędą się między 14 a 19 czerwca.

Czas, rodzaj i ich intensywność zależeć będą od reakcji Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, któremu Inspekcja Weterynaryjna podlega. Nie wszystko chcemy zdradzać od razu. Zapewniamy jednocześnie, że w czasie zaostrzenie protestu cały czas będziemy gotowi do podjęcia rozmów i wspólnego rozwiązania narosłych problemów

- mówi Sara Meskel, przewodnicząca OZZPIW.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki