Za wstęp spotkania posłużył krótki koncert Grzegorza Kucharzewskiego. W międzyczasie na telebimie wyświetlano zdjęcia śp. Marii i Lecha Kaczyńskich, m.in. te z ich wizyty w Ostrołęce.
Spotkanie rozpoczął senator Robert Mamątow, który przyznał, że od początku był zafascynowany postacią tragicznie zmarłego prezydenta. Gości, którzy przyjechali do Ostrołęki z Poznania i Opola, przedstawił prowadzący rozmowę wiceprezydent miasta Paweł Stańczyk.
– Mnie w Ostrołęce lżej się oddycha – powiedział na początku Sławomir Kmiecik, autor książek: „Przemysłu pogardy”, „Przemysłu pogardy 2”. Cieszył się, że w Ostrołęce większość głosuje na PiS.
Jego „Przemysł pogardy” jest o tym, jak media mainstreamowe atakowały śp. Lecha Kaczyńskiego. Napisał też książkę „Lech Kaczyński. Bitwa o pamięć”.
– Myślę, że byłem ją prezydentowi winien – wyznał. – Jest też lepsza strona rzeczywistości, pokazująca jak prezydent był i jest honorowany na świecie. Każdy obiekt, miejsce pamięci, było przeze mnie osobiście obejrzane i sfotografowane.
Janusz Kowalski, współautor książki „Lech Kaczyński. Biografia polityczna”, mówił natomiast, że prezydent byłby dumny z tego, jak Ostrołęka walczy o pamięć żołnierzy wyklętych.
– To z inicjatywy śp. Lecha Kaczyńskiego ustanowiono Narodowy Dzień Żołnierzy Wyklętych – dodał, a potem mówił o początkach jego warszawskiej prezydentury. – Wybór na prezydenta Rzeczpospolitej jest najlepszy podsumowaniem tego, że prezydentura warszawska była sukcesem.
Organizatorami spotkania z autorami książek byli Paweł Stańczyk i Adam Galanek.
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?