MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Miejska dotacja dla aquaparku na poziomie z 2019 roku. Czy możliwe podwyżki biletów?

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Ostrołęka. Miejska dotacja dla aquaparku na poziomie z 2019 roku. Czy możliwe podwyżki biletów? Miasto planuje dołożyć do aquaparku 1 760 000 zł.

Rada miasta podczas sesji 30 grudnia 2019 – jak co roku – podjęła uchwałę o ustaleniu dotacji do samorządowego zakładu budżetowego Park Wodny na 2020 rok. Miasto planuje, że w przyszłym roku dołoży do aquaparku 1,76 miliona złotych.

Co ciekawe jest to dotacja taka sama jak w tym roku. A w ostatnich latach, z roku na rok, dotacja rosła. W tej sytuacji zasadne jest pytanie, czy aquaparkowi uda się tak zbilansować budżet, żeby nie trzeba było podnosić cen biletów.

Takie pytania zadawali prezydentowi i dyrektorowi aquaparku Jarosławowi Napiórkowskiemu miejscy radni. Nie doczekali się jednak jednoznacznej odpowiedzi.

Pytania zasadne tym bardziej, że aquapark musi się liczyć ze zwiększeniem kosztów działalności, choćby z powodu podwyżki cen energii i podwyżki płacy minimalnej.

Mimo wiele razy powtarzanych pytań, zarówno dyrektor Napiórkowski jak i prezydent Kulik nie odpowiedzieli wprost na pytania radnych o możliwą podwyżkę cen biletów.

- Nasza kadra będzie podejmować wytężone działania, żeby już po pierwszym kwartale oszacować czy środki przeznaczone w planie finansowym są wystarczające – to próbka „odpowiedzi” dyrektora Napiórkowskiego na pytanie o możliwą podwyżkę cen.

Po kilku takich wypowiedziach, swojego podwładnego postanowił w końcu wyręczyć prezydent Łukasz Kulik.

- Naprawdę mamy za dużo zmiennych, żeby dziś odpowiedzialnie mówić o konieczności podwyżek cen – mówił Łukasz Kulik.

Dodał, że aquapark będzie szukał innych oszczędności i innych możliwości zwiększenia przychodów. Tu też jednak nie padły konkrety. Prezydent wspomniał tylko, że jedną z takich możliwości jest zmiana zasada udzielania bonifikat na karnety do aquaparku, szczególnie tych, z których korzystają zakłady pracy.

Ostatecznie radni jednogłośnie zagłosowali za tym, żeby miejska dotacja do aquaparku w przyszłym roku wyniosła tyle, ile w tym – 1,76 mln zł.

Czas pokaże, czy przy takim wsparciu parkowi wodnemu uda się zbilansować budżet bez podwyżki cen biletów.

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki