MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Miasto ogłosiło konkursy na dotacje dla klubów i stowarzyszeń – na sport i kulturę

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Ostrołęka. Miasto ogłosiło konkursy na dotacje dla klubów i stowarzyszeń – na sport i kulturę. Są zmiany w stosunku do ubiegłego roku.

Początek roku to dla organizacji pozarządowych czas przygotowywania wniosków o miejską dotację. Prezydent miasta ogłosił już stosowne konkursy ofert dla stowarzyszeń, organizacji i klubów. Dwa konkursy dotyczą podziału miejskich dotacji na sport i kulturę.

W przypadku „konkursu ofert na realizację zadań publicznych w 2020 r. z zakresu kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego” nie ma wiele zmian w stosunku do podziału miejskich dotacji w 2019 roku. Jak przed rokiem, tak i teraz, organizacje mogą aplikować o środki w ramach trzech zadań:

  • Społeczne lokalne inicjatywy kulturalne, popularyzacja tradycji i historii regionu oraz przedsięwzięcia artystyczne realizowane dla mieszkańców Miasta Ostrołęki – miasto przeznaczyło na wsparcie w tym dziale kwotę 198 000 zł
  • Działalność edytorska i wydawnicza popularyzująca wiedzę o dziejach Miasta i losach jego mieszkańców oraz upowszechniająca dorobek ostrołęckich twórców – 60 000 zł
  • Dokumentowanie historii najnowszej Miasta Ostrołęki, lokalnych wydarzeń kulturalnych, sportowych i społecznych w formie Kroniki Miasta Ostrołęki – 12 000 zł

Wysokość środków przeznaczonych przez miasto jest taka sama jak w zeszłym roku.

Zmiany – dość istotne – dotyczą konkursu ofert „na realizację zadań publicznych w 2020 r. z zakresu wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i upowszechniania kultury fizycznej”, czyli dotacji dla klubów sportowych.

W tym roku mogą one aplikować o środki w trzech działach:

  • Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – wspieranie szkolenia sportowego i uczestnictwa w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych dzieci i młodzieży – 850 000 zł
  • Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – wspieranie szkolenia sportowego i uczestnictwa w regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych imprezach sportowych seniorów – 300 000 zł
  • Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej – wspieranie organizacji imprez sportowo-rekreacyjnych dla dzieci, młodzieży i seniorów, w tym Igrzysk Młodzieży Szkolnej – 150 000 zł

Jak widać w tym roku – po raz pierwszy – miasto wprowadziło jasny podział na sport dzieci i młodzieży oraz sport seniorski.

W zeszłym roku – i wcześniejszych – kluby też aplikowały w trzech działach, ale były one inaczej określone: na szkolenie, na organizację zawodów i na organizację Igrzysk Młodzieży Szkolnej (od lat zajmuje się tym Szkolny Związek Sportowy).

W zeszłym roku w sumie miasto przeznaczyło: na szkolenie – 961 700 zł, na organizację imprez – 75 000 zł i na organizację Igrzysk Młodzieży Szkolnej – 25 000 zł. Czyli w sumie 1 061 700 zł. Mniej niż miasto planuje wydać w tym roku (1 300 000 zł).

Organizacje sportowe mają czas na składanie wniosków do 21 stycznia, te działające w kulturze – do 28 stycznia. W Ostrołęce – już od kilku lat – wnioski te można składać za pośrednictwem platformy internetowej „WITKAC”.

Dodatkowe informacje o konkursach można uzyskać w wydziale działalności gospodarczej, kultury i sportu ostrołęckiego ratusza – przy pl. gen. Bema 7A (mail: [email protected]).

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki