Ostrołęka. Miasto czeka na wnioski o przyznanie nagród dla artystów i ludzi kultury. Pobierz wzór wniosku

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
UM Ostrołęka
Ostrołęka. Miasto czeka na wnioski o przyznanie nagród dla artystów i ludzi kultury. Pobierz wzór wniosku.

Znacie ostrołęckiego twórcę lub działacza kultury, który – waszym zdaniem – zasługuje na szczególne uhonorowanie? Możecie zgłosić go do corocznej nagrody prezydenta. To w naszym mieście nowość. Wcześniej miasto nie miało takich instrumentów. W lutym rada miasta podjęła jednak uchwałę ustanawiającą specjalne nagrody prezydenta dla artystów i ludzi kultury.

W związku z wejściem w życie uchwały Rady Miasta Ostrołęki w sprawie ustanowienia dorocznych nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz określenia szczegółowych warunków i trybu ich przyznawania serdecznie zapraszamy do składania wniosków o przyznanie nagród – informuje ostrołęcki ratusz.

Wnioski wraz z załącznikami należy złożyć do 31 marca w kancelarii Urzędu Miasta Ostrołęki lub korespondencyjnie na adres Plac Bema 1, 07-400 Ostrołęka (decyduje data stempla pocztowego).

Uprawnionymi do składania wniosków są:

  • instytucje kultury mające siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki,
  • szkoły oraz placówki oświatowe mające siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki,
  • komisja Rady Miasta Ostrołęki właściwa ds. kultury,
  • organizacje pozarządowe, które statutowo zajmują się twórczością artystyczną, upowszechnianiem i ochroną kultury oraz mające siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki.

Ostrołęka. Kurpiki 2019. Nagrody prezesa Związku Kurpiów wrę...

Nagrody mogą być przyznawane osobom fizycznym figurującym w rejestrze wyborców prowadzonym dla Miasta Ostrołęki, uczniom i studentom szkół i uczelni mających siedzibę na terenie Miasta Ostrołęki oraz osobom prawnym lub innym podmiotom działającym na terenie Miasta Ostrołęki. Mogą zostać przyznane za osiągnięcia indywidualne lub grupowe, przypadku osiągnięć grupowych nagroda jest przyznawana grupie osób. Przyznawane są w danym roku kalendarzowym za osiągnięcia zrealizowane w roku poprzednim bądź za całokształt działalności – wyjaśnia ratusz.

Dla kogo nagrody prezydenta?

Nagrodę można otrzymać za wyróżniające osiągnięcia w dziedzinie:

  • twórczości artystycznej, w tym twórczości ludowej i rękodzieła, za dorobek artystyczny o istotnym znaczeniu ze szczególnym uwzględnieniem udziału w konkursach, festiwalach, przeglądach itp., za stworzenie szczególnego dzieła artystycznego, wydawnictwa lub publikacji lub za działania z zakresu twórczości artystycznej na rzecz Miasta Ostrołęki, całokształtu działalności artystycznej;
  • upowszechniania i popularyzacji kultury poprzez m.in. wdrażanie nowych projektów, kreowanie nowoczesnych rozwiązań, za stworzenie szczególnego wydarzenia kulturalnego, zaangażowanie w pracę na rzecz kultury, jej upowszechnianie, wspieranie młodych talentów z terenu Miasta Ostrołęki, a także zaangażowanie w edukację artystyczną i wkład w integrację lokalnej społeczności;
  • ochrony kultury, ochrony dziedzictwa kulturowego regionu, za zaangażowanie w utrzymanie, rozwój i promocję dorobku kulturowego Miasta Ostrołęki lub stworzenie szczególnego projektu kulturalnego z zakresu ochrony dziedzictwa kulturowego Miasta Ostrołęki.

Wniosek o przyznanie nagrody można pobrać: TUTAJ

Zgodnie z uchwałą nagrody będą przyznawane w formie pieniężnej lub rzeczowej (o wysokości lub wartości nagród decyduje prezydent, nie znamy jeszcze ich wysokości w tym roku). Nagrody – jak stanowi uchwała – zostaną wręczone podczas specjalnie z tej okazji zorganizowanej uroczystości (nie znamy jeszcze jej terminu).

Zobacz inne materiały

Danuta Stenka w nowym serialu "Nieobecni". Jak go ocenia?

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie