Ostrołęka. Kwoty odpraw i odszkodowań dla pracowników zwolnionych po zmianie władzy. 28.07.2020

Piotr Ossowski
Piotr Ossowski
Prezydent Ostrołęki Łukasz Kulik odpowiedział na interpelację radnej Ewy Żebrowskiej-Rosak, która wystąpiła o ujawnienie wszystkich kwot odpraw i odszkodowań wypłaconych przez ratusz po zmianie władzy w Ostrołęce.

Jak się okazuje zmiana władzy to także wymierne koszty dla miasta. I choć zapewne intencją radnej było dowiedzenie ile pieniędzy poszły na odszkodowania dla tych, którzy po zwolnieniu z ratusza i miejskich spółek dochodzili swoich praw przed sądem, to z odpowiedzi prezydenta nie wynika to jednoznacznie, choć oczywiście takiej informacji można się doczytać.

Prezydent Łukasz Kulik przekazał informacje o wszystkich odprawach i odszkodowaniach, które zostały wypłacone w okresie od 22 listopada 2018 do 10 lipca 2020 – o informację w takim zakresie pytała radna, czyli od początku tej kadencji do chwili obecnej.

W kwotach podanych przez prezydenta znalazły się więc także odprawy dla pracowników, którzy przeszli na emeryturę, ale także odszkodowań.

Jeśli chodzi o sam ratusz to – jak informuje prezydent – wypłacono tu od początku kadencji:

 • 13 odpraw emerytalnych/rentowych na kwotę 483 559,2 zł
 • jedną odprawę pośmiertnę - 4 160 zł
 • sześć odpraw z tytułu rozwiązania stosunku pracy na łączną kwotę 80 697,76 zł
 • jednę odprawę z tytułu rozwiązania stosunku pracy z powodu wygaśnięcia mandatu (32 820 zł)
 • dwa odszkodowania w wysokości określonej w wyniku ugody (łącznie 51 851 zł)

A jak sytuacja wygląda w miejskich spółkach i jednostkach. Oto dane z odpowiedzi prezydenta na interpelację radnej Ewy Żebrowskiej-Rosak

 • Ostrołęckie Towarzystwo Budownictwa Społecznego - dwie osoby otrzymały odprawy (16 291,14 zł) i odszkodowania (16 291,14 zł)
 • Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji — odprawy otrzymali były prezes oraz wiceprezes spółki (53 443 zł)
 • Ostrołęckie Centrum Kultury — jedna osoba otrzymała odprawę (8 407,5 zł) i jedna odszkodowanie (31 648,8 zł)
 • Miejski Zakład Komunikacji — trzy osoby otrzymały odprawę ( 42 575 zł), z czego jedna także odszkodowanie (12 300 zł z tytułu skróconego okresu wypowiedzenia i 13 000 zł z tytułu ugody sądowej)
 • Ostrołęckie Przedsiębiorstwo Komunalne — dwóch pracowników otrzymało odprawę (22 195 zł), a jeden odszkodowanie (50 000 zł),
 • Miejski Zarząd Obiektów Sportowo-Turystycznych i Infrastruktury Technicznej — jedna osoba otrzymała odprawę (2 640 zł),
 • Park Wodny w Ostrołęce — jedna osoba otrzymała odprawę z tytułu likwidacji stanowiska pracy (19 534,5 zł – trzymiesięczne wynagrodzenie)

Choć w odpowiedzi prezydenta na interpelację nie padają nazwiska to oczywiście wymienione w zestawieniu odszkodowania dotyczą byłych szefów miejskich spółek i jednostek).

Zobacz inne materiały

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

s
serwisfinansowy.pl

Sumy kilku odpraw i odszkodowań robią duże wrażenie, szczególnie jak zestawimy je z pomocą, jaką otrzymali indywidualni przedsiębiorcy.

Dodaj ogłoszenie