Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ostrołęka. Kwietna łąka przy elektrowni. Inauguracja projektu "Energia bioróżnorodności"

OPRAC.:
Beata Modzelewska
Beata Modzelewska
Energa z Grupy ORLEN inauguruje projekt „Energia bioróżnorodności”, mający na celu odtwarzanie ekosystemów łąkowych. Łącznie prawie 2,7 hektara łąk kwietnych zostało wysianych na obszarze składowiska odpadów paleniskowych oraz przed siedzibą Energa Elektrownie Ostrołęka SA. Jest to pierwszy etap projektu.

Projekt zainaugurowano w Ostrołęce, zakładając łąkę na obszarze składowiska odpadów paleniskowych i przed siedzibą spółki Energa Elektrownie Ostrołęka SA.

Realizacja tego etapu pozwoli na zagospodarowanie nieużytków na terenie zalewu Narwi w celu zwiększania bioróżnorodności oraz docelowo wspierania pszczoły dzikiej oraz pszczoły miododajnej. W kolejnych latach planowany jest montaż uli w celach edukacyjnych, a także uruchomienie warsztatów dla dzieci i młodzieży z budowy „hoteli” dla dzikich pszczół oraz stworzenie ścieżek edukacyjnych.

„Energia bioróżnorodności” to kompleksowy projekt prośrodowiskowy, ekologiczny i edukacyjny. Łąki kwietne pozwalają ocalić zapomniane gatunki roślin i zwierząt, zapewniają pożywienie dla dzikich pszczół, dając im przestrzeń do życia, a zimą schronienie. Rośliny rosnące na łąkach przyczyniają się do obniżenia temperatury powietrza.

Działania w ramach przedsięwzięcia wpisują się w nową strategię rozwoju gospodarczego Unii Europejskiej – Zielony Ład dla Europy.
Wykonawcą projektu jest Fundacja „Łąka”, która znajduje się na liście Startupów Pozytywnego Wpływu

Zobacz inne materiały

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na to.com.pl Tygodnik Ostrołęcki